رالی تور گردشگری خانوادگی خودروهای سافاری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به مدت 4 روز در مسیر استان های البرز، قزوین و گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این رالی تور از 10 تا 13 تیرماه با مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و کمیته تورینگ و سافاری هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان البرز، برگزار شد.

در این رالی بیش از 50 دستگاه خودرو سافاری با حرکت از استان البرز، مسیر قزوین، جاده الموت و دریاچه اوان را به سمت جنگل های دوهزار ‌ و‌ سه هزار پیمودند.

در ادامه برگزاری رالی تور گردشگری خانوادگی خودروهای سافاری، شرکت کنندگان برای بازگشت، مسیر رشت، قزوین و البرز را طی کردند.

برگزاری کمپینگ و طبیعت گردی و اجرای طرح پاکداشت طبیعت از جمله برنامه هایی بود که توسط شرکت کنندگان در رالی اجرا شد.

برگزاری رالی تورهای گردشگری خانوادگی فرصت مناسبی برای توسعه ‌‌و تسهیل گردشگری خانوادگی، گردشگری مسئولانه در دوران کرونا، طبیعت گردی و بوم گردی است. در این رالی که ویژه خودروهای دودیفرانسیل طراحی شده بود، شرکت کنندگان با گذر از جاذبه های طبیعی و گردشگری مسیر و برپایی کمپ با اصول طبیعت گردی آشنا شدند.