ویژه برنامه‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در پایان هفته گردشگری و دفاع مقدس

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه ویژه برنامه‌های متنوع خود به مناسبت هفته گردشگری و دفاع مقدس برنامه‌های جدیدی را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی، برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، برگزاری رالي تور گردشگري ویژه خودروهاي پژو ٢٠٦، همايش موتورسواري و اتومبيلراني يادمان شهداي آتش نشان، مسابقات رالي تور گردشگري خانوادگي جام مدافعان سلامت و امنيت و رالی تور گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی از جمله ویژه‌برنامه‌هایی بود که روزهای 10 و 11 مهر 99 به اجرا گذاشته شد.

در رالي تور گردشگري ویژه خودروهاي پژو ٢٠٦، بيش از 50 دستگاه خودرو مسیر استان تهران- استان مازندران را پیمودند.

این رالی باتوجه به استقبال عموم علاقه‌مندان و خانواده‌ها از رالي‌تورهاي گردشگري و باهدف ایجاد شور و نشاط اجتماعی، ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ايمن و كاهش تصادفات و همچنين گسترش سفر‌های مسئولانه و خانوادگی با رعايت  تمامی پروتكل‌هاي بهداشتي برگزار شد.

همايش موتورسواري و اتومبيلراني يادمان شهداي آتش نشان نیز با شرکت بیش از 50 دستگاه موتورسيكلت و خودرو همزمان با گراميداشت ياد و خاطره شهداي آتش‌نشان با همکاری كانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران و هيأت موتورسواري و اتومبيلراني استان البرز انجام شد.

مسابقات رالي تور گردشگري خانوادگي «جام مدافعان سلامت و امنيت» هم از دیگر برنامه‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به مناسبت هفته گردشگری بود که روز جمعه يازدهم مهرماه ١٣٩٩، با حضور بيش از 80 دستگاه خودرو در دو كلاس خانوادگي و جانبازان و معلولان اجرا شد.

شركت‌كنندگان رقابت خود را از مجتمع فرهنگي- تجاري پرشين مهرشهر كرج آغاز کردند و با پيمودن مسير اتوبان كرج - قزوين، هشتگرد، نظرآباد، آبيك، جاده الموت و قلعه الموت مسابقه را در درياچه اوان استان قزوين به پايان رساندند.

رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي، كاهش تصادفات، توسعه گردشگري خانوادگي و احترام به طبيعت و حفظ محيط زيست، ترويج طبيعت‌گردي و بومگردي، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و امنیت و تأكيد بر ضرورت استفاده از ماسك و رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي در سفرها، از اهم اهداف برگزاری رالي تور گردشگري بود.

رالی تور گردشگری خودروهای تاریخی نیز روزهای 10 و 11 مهر 99 با حضور 32 دستگاه خودرو متعلق به سال‌های 1958 تا 1989 و با حضور دکتر  ولی تیموری معاون گردشگری کشور در استان اصفهان برگزار شد.

این رالی از چهلستون اصفهان شروع شد و پس از عبور از شهر میمه به شهر دلیجان و پس از آن به شهرستان محلات و هتل گردشگری آبگرم رسید.

شرکت کنندگان ضمن بازدید از جاذبه‌های متعدد این منطقه به رقابت خود پایان دادند.

از دیگر رویدادهای این مناسبت‌ها می‌توان به برگزاری رالی گردشگری خودروهای دو دیفرانسیل با هدف پاکسازی کویر مرنجاب جمع‌آوری زباله از کویر مرنجاب اشاره کرد.

این رالی طبیعت‌گردی روزهای 10 و  11 مهر 99 با حضور بیش از 70 خودرو دو دیفرانسیل در مسیر تهران، قم، کاشان، آران و بیدگل و کویر مرنجاب برگزار شد.

در جریان برگزاری رالی گردشگری خودروهای دو دیفرانسیل، زباله‌های به جای مانده از حضور گردشگران در کویر مرنجاب به منظور حفاظت از طبیعت بکر و محیط زیست این جاذبه گردشگری منحصر به فرد کشورمان و گرامیداشت روز و هفته گردشگری و همچنین هفته دفاع مقدس، توسط شرکت‌کنندگان جمع آوری شد.

بازدید از مناطق گردشگری مسیر تهران تا مرنجاب با رعایت دقیق تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از برنامه‌های جنبی این رالی بود.


1399/7/12