با حضور وزیر میراث فرهنگی

نخستین هتل کپسولی ایران به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی رونمایی شد

 اولین هتل‌های‌ کپسولی با تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ساختمان اصلی این وزارتخانه رونمایی شد.

به‌ گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این هتل‌های کپسولی که نخستین نمونه از این نوع اقامت‌گاه‌ها در ایران هستند، امروز شنبه 24 خرداد 99 با حضور دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری معاون گردشگری کشور، حسین اربابی مدیرعامل و هادی سجادی راد مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و جمعی از مدیران و روسای مربوطه به بهره‌برداری رسید.

دکتر علی‌اصغر مونسان در این مراسم گفت: این یک خبر و اتفاق خوب است، استفاده از این مدل محل‌های اقامتی، می‌تواند به‌عنوان شکل جدیدی از اقامتگاه‌ها در حوزه گردشگری استفاده شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه، افزود: یکی از مزایای این هتل‌ها، این است که باعث تحول و رونق در زمینه اکو کمپ‌ها خواهد شد چراکه به‌عنوان یک محل اقامتی مناسب و به‌صرفه می‌تواند در اماکنی مانند کمپ‌های مختلف، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری، راه‌آهن و... در اختیار گردشگران قرار گیرد.

حسین اربابی همچنین در مراسم رونمایی از این هتل‌ها، گفت: طرح راه‌اندازی هتل‌های کپسولی کوچک و کم‌جا در پایانه‌های مسافربری کشورمان از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی پیشنهاد و پس از بررسی کلیه جوانب، نمونه‌های آن خریداری و در ساختمان وزارتخانه گردشگری نصب و با استقبال دکتر مونسان مواجه شد.

این هتل‌ها که پیش از این در برخی کشورهای دنیا مورد استفاده بوده است، پس از بومی سازی در داخل کشور تولید و در برخی اماکن مرتبط با گردشگری از جمله مناطق بومگردی، فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها و ... نصب و با هزینه‌های کم در اختیار گردشگران و مسافران داخلی و خارجی قرار بگیرد.

ایجاد تنوع در اقامتگاه‌ها با توجه به صرفه اقتصادی، رعایت مقررات زیست محیطی و ... از جمله اهداف اصلی اجرای این طرح است.

سیستم اطفای حریق، تهویه هوای مطبوع، گاو صندوق، نورپردازی با امکان کنترل شدت نور، تلویزیون، رایانه و هدفون را از جمله امکانات موجود در این کپسول‌های اقامتی است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خاطرنشان کرد: در فاز نخست این طرح، 200 دستگاه هتل‌ کپسولی در شهرهای مختلف از جمله، تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز راه‌اندازی خواهد شد.


1399/3/24