با حضور گسترده علاقه مندان به اتومبیلرانی و موتورسواری:

 همايش بزرگ اتومبیلرانی و مسابقه چند جانبه کشوری اسلالوم جام مدافعان سلامت برگزار شد

 همايش بزرگ خودروهاي دو ديفرانسيل، كلاسيك، اسپرت و تيونينگ، موتورسيكلت‌هاي سنگين، ريس، استريت و تريل و مسابقه چندجانبه كشوري اتومبيلراني اسلالوم جام مدافعان سلامت با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به میزبانی هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این دو برنامه به صورت همزمان، روز جمعه 23 خرداد 99 با هدف قدردانی از ایثار و جانفشانی‌های کادر درمانی کشور در مقابله با ویروس کرونا، در حضور تعداد زیادی از علاقه مندان برگزار شد.

ایجاد شور و نشاط اجتماعی، کمک به رونق صنعت گردشگری کشور، ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن، تشویق جوانان به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کشور و همچنین هدایت هیجانات و استعدادهای آنان در حوزه اتومبیلرانی از دیگر اهداف اجرای این برنامه ها است.

در اجرای برنامه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت می شود، در این راستا به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، در آغاز برنامه امروز، دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده، میان شرکت کنندگان توزیع و نکات بهداشتی به آنان یادآوری شد.

در مسابقه قهرمانی کشور رشته اسلالوم، جام مدافعان سلامت که در نه کلاس مثبت و منفی١٥٠٠ سی‌سی آقايان و بانوان، كلاس آزاد، 3 كلاس جانبازان و معلولان و كلاس ويژه كادر درمان در پارکینگ باشگاه انقلاب برگزار شد، حدود 200 نفر از سراسر کشور شرکت داشتند.

همزمان با این رویداد، خودروهاي دوديفرانسيل، كلاسيك، اسپرت و تيونينگ، موتورسيكلت‌هاي سنگين، ريس، استريت و تريل در حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان، در پيست اتومبيلراني ورزشگاه انقلاب کرج گردهم آمدند.

این گردهمایی، شرایطی فراهم کرد تا شرکت کنندگان و علاقه مندان به خودرو و موتورسیکلت، بتوانند ضمن به نمایش گذاشتن خودروهای خاص و تیونینگ شده خود، به تبادل نظر و اشتراک گذاری تجربیاتشان با یکدیگر بپردازند.

از آنجایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان، فعالیت ها و برنامه های اتومبیلرانی نزدیک به چهار ماه متوقف شده بود، این برنامه با استقبال دور از انتظاری مواجه شد.

برای علاقه مندان به اتومبیلرانی، برنامه های متنوع و مختلفی از جمله رالی تورهای گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی، رالی های خانوادگی به مقاصد گردشگری کمتر شناخته شده، نمایشگاه و گردهمایی ویژه انواع خودرو و موتورسیکلت و ... از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، تا پایان سال اجرا خواهد شد.


1399/3/24