از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی صورت گرفت:

آغاز یک رقابت فرهنگی هنری با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران

جشنواره عکس و فیلم "ایران را باید دید" با محور جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان در حوزه‌های مرتبط با فعاليت‌هاي ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي، از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این جشنواره فرهنگی هنری با توجه به رسالت و اهداف کانون و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در امر فرهنگ‌سازي و كمك به توسعه صنعت گردشگري كشور، برگزار می‌شود.

دبیرخانه جشنواره فوق، استفاده از ظرفيت‌هاي كانون جهانگردی واتومبیلرانی در جهت تجميع پتانسيل‌هاي هنرمندان حوزه عكس و فيلم و گسترش آن در راستاي ارتقاء فرهنگ گردشگري، تهيه بانك تصويري و ويدئويي از جاذبه‌هاي گردشگري و بهره‌گیری از آنها در معرفی هرچه بهتر صنعت گردشگری ایران، استفاده از ظرفیت بالاي گردشگري و معرفی مكان‌هاي كمتر شناخته شده به منظور توزيع مناسب سفر در همه مناطق را به عنوان اهداف اصلی این جشنواره فرهنگی اعلام کرده است.

بر اساس فراخوان جشنواره فیلم و عکس "ایران را باید دید"، آثار ارسالی می‌توانند با موضوع تمامی حوزه‌های مرتبط با فعاليت‌هاي ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي (میراث ملموس و نا ملموس) و جاذبه‌های صنعت گردشگری کشور به ویژه مناطق کمتر شناخته شده، تهیه شوند.

داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را ترکیبی از صاحب‌نامان و صاحب‌نظران حوزه‌های سینما و عکس کشور بر عهده دارند.

سعيد محمودي اَزناوه استاد دانشگاه و مولف کتاب‌های عکاسی ایرانشناسی، كاوه فرزانه استاد دانشگاه و مولف تخصصی کتاب‌های عکاسی، مسعود زنده روح كرماني مديرعامل و رئيس هيأت مديره انجمن عكاسی ميراث فرهنگي ايران و دبير 3 دوره جشنواره بين‌المللي فجر، داوران حوزه عكس خواهند بود.

همچنین در حوزه فيلم ساعد نيكزاد مدیر فیلمبرداری آثار سینمایی و مستند، عکاس و عضو هیأت مدیره انجمن فیلمبرداران ایران و بابك برزويه عکاس فیلم و عضو هیأت مدیره انجمن عکاسان ایران، آثار را داوری خواهند کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا تاریخ 31 اردیبهشت 1399 از طریق وب سایت www.VisitIranFestival.ir ارسال و برای آگاهی از قوانین، جوایز و دیگر جزئیات منتشر شده از سوی دبیرخانه جشنواره عکس و فیلم "ایران را باید دید"، به نشانی تارنمای مذکور مراجعه کنند.


1398/12/5