در راستای طراحی رالی‌های گردشگری برگزار شد

نشست مشترک مدیران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و پلیس راهور ناجا

 مدیران اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در نشستی مشترک با معاونان پلیس راهور ناجا، جنبه‌های مختلف برگزاری رالی‌های گردشگری خانوادگی در استان‌های کشور را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، این جلسه روز شنبه 19 بهمن 98 با هدف طراحی و اجرای هدفمند و برنامه‌ریزی شده رالی‌های مشترک گردشگری با شعار ارتقاء سطح ایمنی سفرهای زمینی، به میزبانی مشترک حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و پلیس راهور ناجا برگزار شد.

در این جلسه سرهنگ علیپور جانشین آموزش پلیس راهور ناجا، اردشیر درویشی مدیر حوزه اتومبیلرانی و یارمحمدی رئیس اداره اتومبیلرانی، رؤسا و معاونین عملیات و آموزش اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در استان‌های تهران، البرز، یزد، قزوین، گیلان، فارس، اصفهان و کرمانشاه، حضور داشتند.

درویشی در حاشیه نشست یاد شده در خصوص رالی‌های آینده گفت: رالی مشترک گردشگری خانوادگی وزارت ميراث فرهنگي، گردشگری و صنایع دستی، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و پلیس راهور کشور یک تعامل بی‌نظیر میان سه حوزه مسئول کشور در زمینه اتومبیلرانی است. پیشنهاد اولیه این رالی‌ها از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور ارائه شد که پس از استقبال و تائید وزیر میراث فرهنگی و مدیرعامل کانون، مراحل اولیه طراحی و بررسی آن آغاز شد.

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی هدف از اجرای این رالی مشترک را تشویق و ترغیب تمامی مردم جامعه به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و کاهش سوانح و تصادفات عنوان و خاطرنشان کرد: طبق توافقات صورت گرفته فقط رالی اولی‌ها مجاز به حضور در این دوره از رقابت‌ها هستند و از پذیرش و ثبت نام کسانی که سابقه حضور در رالی و نقشه‌خوانی و یا کسب مقام در این حوزه را دارند خودداری خواهد شد.

او افزود: شرکت‌کنندگان ملزم هستند که در جهت حفظ محیط زیست و متجلی ساختن صفات والای انسانی برای ارج نهادن به داده‌های خداوندی  و طبیعت تلاش کنند.

درویشی در ادامه اظهار داشت: با درنظر گرفتن مقاصد و مسیرهای کمتر شناخته شده کشور در رالی‌های گردشگری خانوادگی، اعضاء خانواده‌ها می‌توانند ضمن حضور در یک رقابت مفرح از آثار تاریخی- فرهنگی، طبیعی، بومگردی و گردشگری دیدن کرده و با استفاده از امکانات محیطی و خرید از بازارچه‌های محلی موجب رونق صنایع‌دستی، هنرهای سنتی و کسب و کارهای بومی شوند.

درویشی تاکید کرد: این مسابقه به هیچ وجه مسابقه سرعت نبوده و شرکت‌کنندگان بر اساس مهارت در نقشه خوانی، مسیریابی، رعایت تکنیک‌های صحیح رانندگی و قوانین راهنمایی و رانندگی کشور انجام و انتخاب خواهند شد.

نشست فوق پیرو جلسات پیشین برگزار و پس از بحث و بررسی پیرامون اجرای رالی‌ها مقرر شد، به‌منظور اثرگذاری آموزش‌های ایمنی ابتدا در اسفند ماه جاری همزمان با آغاز طرح نوروزی سال 99، رالی‌های گردشگری خانوادگی در استان‌های ذکر شده، در راستای ارتقاء سطح ایمنی مسافران، اشاعه فرهنگ گردشگری و تقویت روحیه ورزشکاری برگزار شود.

همچنین در نشست مشترک مدیران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و پلیس راهور ناجا، مقرر شد تمامی استان‌ها شرکت‌کنندگان برتر را معرفی کنند تا در سوپر رالی که در اردیبهشت ماه سال 1399 و با حضور برگزیدگان رالی‌های استانی در تهران برگزار ‌می‌شود، به رقابت بپردازند.


1398/11/21