به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

نمایشگاه آثار صنایع دستی "تجسم اراده" افتتاح شد

 نمایشگاه "تجسم اراده" شامل صنایع دستی تولید شده از سوی معلولین جسمی با همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در برج آزادی تهران گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ مراسم افتتاح این نمایشگاه عصر روز یکشنبه 10 آذر 98 در آستانه فرا رسیدن روز جهانی معلولان (12 آذر ماه) با حضور عبادرضا اسلامی مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، شیرزادی مدیرعامل تعاونی معلولین ایران فتح جم، هوشمندی مدیرعامل انجمن ام اس ایران و جمعی از هنرمندان معلول،در تالار آینه برج آزادی برگزار شد.

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در مراسم گشایش نمایشگاه تجسم اراده اظهار داشت: از هنرمندانی که امروز آثارشان را در معرض نمایش گذاشتند تشکر می‌کنم. وقتی صحبت از صنایع دستی می‌شود، یعنی فرهنگ، هنر، خلاقیت و استعدادهای درخشان در بین خانواده‌ها یا به عبارتی شناخت زیبایی‌ها توسط اقوام ایرانی است که اتفاقا عمری به بلندای تاریخ این کشور دارد.

عبادرضا اسلامی ادامه داد: ما باید به فکر تجاری‌سازی فعالیت‌های معلولین در این حوزه باشیم و می‌توانیم همین کارگاه‌های کوچک صنایع دستی را حمایت کنیم تا با تولید آثار خوب معیشت پایدار داشته باشیم.

اسلامی یادآور شد: ما می‌توانیم فضایی را در مجموعه فرهنگی و تاریخی شاه‌عباسی واقع در منطقه کرج در اختیار هنرمندان معلول قرار دهیم تا بتوانند تولیداتشان را عرضه کنند.

او خاطرنشان کرد: امیدوارم تفاهم‌نامه‌ای منعقد شود که در طول سال از این قبیل نمایشگاه‌ها داشته باشیم.

شیرزادی مدیرعامل تعاونی معلولین ایران فتح جم نیز در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی معلولان اظهار داشت: از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بابت همکاری در برگزاری این نمایشگاه تشکر می‌کنم.

او در ادامه گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه این بود که در هفته معلولین بعضی از توانمندی‌های بی‌شمار این قشر را به معرض دید عموم قرار دهیم.

شیرزادی گفت: صنایع دستی صنعتی است که بعضی از خلاءهای موجود برای معلولین را برطرف می‌کند و خوب است که در این حوزه برندسازی نیز اتفاق بیفتد.

مدیرعامل تعاونی معلولین ایران فتح جم از دولت درخواست کرد تا حمایت‌های لازم را از معلولین داشته باشد.

او افزود: امیدواریم با ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی شاهد آن باشیم که روز به روز استقلال معلولین از نظر مالی افزایش یابد و با ظرفیت‌هایی که دارند سهم خودشان را در پیشبرد اهداف کشور اجرا کنند.


1398/9/11