با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی:

مسابقات قهرمانی سافاری کشور در همدان برگزار شد

 سومین راند مسابقات قهرمانی سافاری کشور با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و با حضور شرکت‌کنندگانی از دوازده استان کشورمان در همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، بیشترین شرکت‌کنندگان از استان‌های آذربایجان شرقی، خوزستان، لرستان، البرز، قزوین و همدان بودند که به مدت دو روز به رقابت با یکدیگر پرداختند.

اردشیر درویشی مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برای اولین بار این حجم از شرکت‌کنندگان را در این مسابقات شاهد هستیم، گفت: همدان میزبان شایسته‌ای برای این مسابقه بود و همه شرکت کنندگان و علاقه‌مندان به این نوع فعالیت‌های اتومبیلرانی شاهد رقابت خوبی بودند.

درویشی افزود: بیش از ۱۶۰ نفر با ۶۲ دستگاه خودرو به مدت 2 روز در سومین راند سافاری خانوادگی شرکت کردند که روز دوم با احتساب امتیازات به دست آمده نفرات برتر معرفی شدند.

او با بیان اینکه تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی در این مسابقه در نظر گرفته شده بود، گفت: در طول مسیر، پست‌های داوری مستقر بودند و طبق نقشه‌ای که به نقشه‌خوان‌ها داده شده بود، با احتساب امتیازات کسب شده برترین‌ها انتخاب شدند.

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با بیان اینکه امسال تیم‌های خارج از فدراسیون نیز در این دور از مسابقات حضور داشتند، خاطر نشان کرد: دو تیم از ارتش جمهوری اسلامی ایران و 7 تیم از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی (6 تیم لرستان و یک تیم قزوین) نیز در این دوره شرکت کردند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات اتومبیلرانی سافاری یادآور شد: با توجه به اینکه مسابقات سافاری تنها رشته ورزشی است که خانواده‌ها باهم شرکت می‌کنند، موجب آشنایی و قرابت اقوام مختلف ایرانی می‌شود.

درویشی در پایان ضمن قدردانی از همکاری مدیرکل سازمان ورزش و جوانان استان همدان، اظهار داشت: از استقبال و همکاری مدیر کل ورزش و جوانان، دکتر حاج بابایی، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در همدان ، صدا سیمای مرکز استان همدان، اصحاب رسانه و رئیس هیات اتومبیلرانی استان همدان که مساعدت لازم را برای برگزاری این مسابقات داشتند، کمال تشکر را داریم.

سافاری از جمله مسابقاتی است که طبق نقشه و مقررات راهنمایی و رانندگی برگزار می‌شود و در پایان خودرو‌هایی که در زمان تعیین شده به خط پایان رسیده و تخلفات کمتری دارند به مقام‌های برتر دست پیدا می‌کنند.

 


1398/8/13