رالي خودروهاي كلاسيك "جام ورزش و گردشگري" برگزار شدكانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران با همكاري هيات موتورسواري و اتومبيلراني استان البرز رالي خودروهاي كلاسيك "جام ورزش و گردشگري" را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی: در این رالی 3 روزه که در مسیر مهرشهر- تهران- فيروزكوه- آمل و برگزار شد و همزمان با نخستین روز آبان 98 از مجموعه تاریخی کاخ مروارید در مهرشهر کرج استارت خورد، بيش از 60 دستگاه وسیله نقلیه تاریخی شرکت داشتند.

در مراسم آغازین اين رالي اردشير درويشي مدير حوزه اتومبيلراني كانون جهانگردي و اتومبيلراني و رييس هيات موتورسواري و اتومبيلراني استان البرز، مصطفي رضاحسيني قطب آبادي معاون ارتباطات و پيگيري حوزه رياست مجلس شوراي اسلام، مرتضي قاسمي مسئول دفتر معاونت ارتباطات و پيگيري حوزه رياست مجلس شوراي اسلامی، مدير روستا از مسئولان شهرداري كرج، كامكار معاون توسعه مديريت اداره كل ميراث فرهنگي گردشگري و صنايع دستي استان البرز، پناهي مدير مجموعه تاریخی کاخ مرواريد، محبي رييس اداره ورزش و جوانان غرب شهرستان كرج و ... حضور داشتند.

درويشي در حاشیه برگزاری رالي خودروهاي كلاسيك "جام ورزش و گردشگري" ضمن گراميداشت هفته تربيت بدني و ورزش و تاكيد بر اهميت نقش ورزش در پيشبرد اهداف شخصي و اجتماعي افراد، گفت: هدف از برگزاري اين رالي ایجاد روحیه نشاط و شادابی در خانواده‌ها و جامعه است.

او با اشاره به اهميت احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی افزود: اين رالي با شعار "ايمن برانيم" هدفگذاري شده است كه سعي داريم با تكرار و تمرين، آنرا به يك فرهنگ تبديل كنيم.

مدير حوزه اتومبيلراني كانون جهانگردي و اتومبيلراني، ادامه داد: حفظ و صیانت از خودروهای تاریخی و کلاسیک یکی از وظایف‌ کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است كه با اجراي رالي‌ها در تلاش هستیم به آن جامه عمل بپوشانیم.

درویشی اضافه کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر مسابقات رالي به عنوان يك ورزش و رقابت سالم خانوادگي از سوي مخاطبان خاص و عام با استقبال شايان توجهي روبه رو شده است.

او بازديد از مناطق گردشگري- تاريخي و توسعه طبيعت‌گردي را يكي ديگر از اهداف برگزاری رالي خودروهاي كلاسيك جام ورزش و گردشگري برشمرد و اظهار داشت: با برنامه‌ريزي‌هاي دقيقي كه در طراحی مسير رالي و اسكان صورت گرفته است، سعی داریم تا شركت‌كنندگان را با فرهنگ و تمدن ديرينه ايراني- اسلامي آشناتر و آنان را به بازديد از نقاط گردشگري و آثار تاريخي تشويق کنیم.

در بخشی از رالی یاد شده، احكام  مسئولان كميته فني كانون جهانگردي و اتومبيلراني و اعضاء كميته فني هيات موتورسواري و اتومبيلراني استان البرز از سوی درویشی اهدا شد.


1398/8/4