افتتاح نمایشگاه آثار سفال و سرامیک ایران در برلین

 نمایشگاهی از آثار سفال و سرامیک ایرانی روز دوشنبه 18 شهریور 98 با همکاری نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ایران در آلمان و انستیتو فرهنگی حافظ و همیاری رایزنی فرهنگی سفارت ایران در آلمان در گالری بومیلار شهر برلین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ در مراسم افتتاح این نمایشگاه حمید محمدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان و مدیرعامل سابق کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، محسن شجاع‌خانی مدیرکل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ورنا دایبر کارشناس و متصدی نمایشگاه سفال و سرامیک ایران در موزه بومیلار، پروفسور هازه رئیس اسبق موزه هنرهای اسلامی برلین«پرگامون»، مونیکا دانکه شرق شناسی و کارشناس هنرهای اسلامی از هامبورگ و جمعی دیگر از اساتید ایرانشناس که به‌منظور شرکت در نهمین کنفرانس اروپایی ایران‌شناسی عازم آلمان شده بودند، شرکت داشتند.

در نمایشگاه یاد شده 45 اثر از مجموعه بومیلار به همراه آثار سفال و سرامیک لوشی در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

آثار سرامیک عرضه شده در نمایشگاه آثار سفال و سرامیک ایران، متعلق به قرون وسطی و دوره مدرن است.

در بخش دیگری از این نمایشگاه که به آثار مدرن اختصاص یافته، از آثار منصوره نجارپور هنرمند مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هنر اصفهان، برای تکمیل نمایشگاه استفاده شده است.

نمایشگاه آثار سفال و سرامیک ایران در حاشیه برگزاری نهمین کنفرانس اروپایی ایران‌شناسی به میزبانی موسسه ایران‌شناسی دانشگاه برلین برپا شده است و به مدت سه ماه متوالی دایر خواهد بود.

 


1398/6/30