پرتال جامع گردشگری ایران؛ تلاشی مضاعف برای رونق گردشگری کشور

 پرتال جامع گردشگری ایران به نشانی VisitIran.ir به منظور رونق بخشیدن به صنعت گردشگری کشور، توزیع مناسب سفر و جذب گردشگران خارجی طراحی شده و در حال حاضر توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مدیریت و راهبری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ فعالیت پرتال جامع گردشگری ایران ابتدا به نشانی TourismIran.ir در سال 1386 از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی آغاز شد.

پرتال مذکور که چندین سال قبل به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگردانده شده بود، در راستای تحقق اهداف و وظایف حاکمیتی و طبق اساسنامه سه بخشی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که بر تحول گردشگری، حمایت از بخش خصوصی و جذب توریست خارجی تاکید دارد، در سال 97 از سوی دکتر مونسان سرپرست این وزارتخانه به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی واگذار و توسعه پرتال با ساختار و رویکرد جدید و محتوای مالکانه به نشانیVisitIran.ir  از سر گرفته شد.

در ادامه، دکتر مونسان بهمن ماه 1397 در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی تهران از بخش انگلیسی پرتال جامع گردشگری ایران رونمایی کرد.

ایجاد سهولت دسترسی مخاطبین به محتوای پرتال در کوتاه‌ترین زمان، برنامه‌ریزی سفر، طراحی ساختار به زبان انگلیسی با هدف جذب مخاطبان خارجی و دریافت اطلاعات در خصوص نحوه اخذ ویزا، کسب آگاهی در زمینه وجه رایج کشور، معرفی روش‌های استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، تاریخ و فرهنگ ایران، بررسی شرایط اقتصادی کشور، آب و هوا، جاذبه‌ها و مقاصد گردشگری؛ طراحی ساختار پرتال در زبان فارسی به صورت استان محور و تأکید بر توزیع مناسب سفر از جمله ویژگی‌ها و بخش‌های مختلف ویزیت ایران است.

تا کنون حدود 7 هزار محتوا شامل عکس، فیلم، متن، تور مجازی 360 درجه و ... به زبان‌های فارسی و انگلیسی از جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی، تاریخی و طبیعی ایران در پرتال جامع گردشگری ایران بارگزاری شده است.

عبارت "Visit Iran"، "ویزیت ایران" و عبارت "Tourism Iran" در حال حاضر، رتبه یک را در موتور جستجوگر گوگل دارد. همچنین در جستجوی نام "Iran" سایت مذکور به‌عنوان نخستین سایت ایرانی در موتور جستجوگر گوگل، رتبه دهم را به خود اختصاص داده‌ است.

افزودن بخش زبان چینی، روسی، عربی، ترکی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی، تکمیل محتوای مالکانه به دو زبان فارسی و انگلیسی، بهبود ترافیک، ایجاد بستر و راهکارهای مناسب به منظور اقتصادی سازی پرتال، از برنامه‌های آتی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در راستای غنی‌سازی محتوای ویزیت ایران است که تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.


1398/6/12