با حضور نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی:

کنگره بین‌المللی حمایت از جوامع ایمن در تبریز برگزار شد

 بیست و چهارمین کنگره بین‌المللی «حمایت از جوامع ایمن» 1 تا 3 شهریور 98 برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در این کنگره بین‌المللی که هر دو سال یک بار در یکی از کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی برگزار می‌شود، علاوه بر ۳۰ نفر از متخصصان و صاحب‌نظران ۲۰ کشور جهان، مدیر بخش حوادث سازمان بهداشت جهانی، مجری طرح جوامع ایمن این سازمان، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و رییس پلیس راه ناجا نیز حضور داشتند و مباحث نحوه کاهش آسیب‌ها و تلفات ناشی از تصادفات رانندگی و جاده‌ای را مورد کنکاش قرار دادند.

سلامت ترافیک از جمله اهداف مهم سازمان بهداشت جهانی است که در طول برگزاری کنگره تبریز درباره هدایت و راهبری این موضوع بحث و تبادل نظر شد.

در این کنگره، سمانه شمسی رییس اداره آموزش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در پنلی اختصاصی، گزارشی با عنوان ضرورت مشارکت اجتماعی در فرهنگسازی ترافیکی و «اجرای کمپین‌های ایمنی راه برای کودکان در سازمان‌های مردم نهاد» را ارائه کرد.

او در ادامه از کمپین «مراقب جان دوچرخه سواران باشیم»، پروژه «هنگام خواب آلودگی رانندگی نکنید»، پروژه «مدیریت سرعت»، پروژه «همسفر کوچک من»، پروژه «آموزش رانندگان سرویس مدارس» و پروژه «رفتن ایمن به مدرسه» به عنوان طرح‌های‌های انجام شده توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در جهت ارتقای فرهنگ ترافیکی و ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن در ایران، یاد کرد.


1398/6/10