معرفی جاذبه‌های ایران در مشهورترین مجله تخصصی اتومبیلرانی هند


بازتاب سفر گردشگران هندی به ایران

گزارش جامع سفر گردشگران هندی به ایران و معرفی جاذبه‌های گردشگری کشورمان، در ماهنامه تخصصی اتوکار به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی: ماهنامه تخصصی اتوکار AUTOCAR که مشهورترین مجله تخصصی اتومبیلرانی در کشور هند به شمار می‌رود، در گزارش خود از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران که در برگزاری تور گردشگران هندی با شعار «سفر در جاده دوستی» همکاری داشت به عنوان نهادی بسیار کارآمد برای اخذ مجوزها و مستندات لازم جهت برگزاری رالی‏ های گردشگران خارجی، ارائه دهنده خدمات در سفرهای جادهای و ایجاد کننده زمینۀ مناسب به‌منظور تسهیل در سفرهای زمینی یاد کرد.

در این گزارش، مهمان‌نوازی مردم ایران، لذت رانندگی در بزرگراههای باز و بدون ترافیک کشور، معرفی غذاهای لذیذ ایرانی از جمله کباب کوبیده و برنج زعفرانی، جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی، هزینه‌های پایین، ایمنی در سفر، معماری‌های زیبا و ... تشریح شده است.

بازتاب سفر گردشگران هندی به ایران و انتشار گزارش آن در ماهنامه تخصصی اتوکار با تیراژ 130 هزار جلد و 850 هزار مخاطب (بر اساس آخرین آمار مؤسسه Indian Readership Survey) و همچنین اعلام آن به برخی کلوپ‌های همکار در کشورهای دیگر، سبب افزایش تقاضا برای برگزاری و یا شرکت در رالیهای مشابه و سفر به کشورمان شده است.

در تور یاد شده، 37 گردشگر هندی در دو گروه با 6 دستگاه خودرو ماهیندرا و با شعار «سفر در جاده دوستی» در مسیر کریدور بین‏ المللی شمال-جنوب شرکت و از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری استان‌های فارس، یزد، اصفهان و تهران بازدید کردند.


1398/5/15