در حاشیه برگزاری کنفرانس سالانه موبیلیتی فیا 2019 بررسی شد:

راهکارهای افزایش همکاری‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با  فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانیمدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در آفریقای جنوبی با مدیران ارشد فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) دیدار و در خصوص گسترش همکاری‌های مشترک مذاکره و تبادل نظر کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران: در حاشیه برگزاری «کنفرانس سالانه موبیلیتی فیا 2019» و «نشست بهاره منطقه 1 فیا 2019» رامین افشاری مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به منظور توسعه همکاری‌های جهانی با مدیران ارشد فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) از جمله ژان تاد رییس این فدراسیون دیدار و گفت و گو کرد.

دو رویداد یاد شده 9 تا 13 اردیبهشت 98 در شهر سان سیتی کشور آفریقای جنوبی و برای اولین بار در تاریخ فیا به صورت همزمان و با حضور نمایندگان کلوپ‌های جهانگردی و اتومبیلرانی موبیلیتی و ورزشی عضو فیا با موضوع همراهی و همکاری  قوی‏تر میان کلوپ‌ها برگزار شد.

رامین افشاری درباره دیدار و جلسه مشترک با ژان تاد با بیان اینکه طی ماه‌‌های اخیر به دلیل اعمال تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا  علیه ایران در زمینه صدور کارنه دوپاساژ با مشکل رو به رو شده‌ایم، گفت: در این دیدار که به منظور یافتن راهکاری در خصوص ارسال کارنه دوپاساژ به ایران برگزار شد، مقرر شد برای پرداخت هزینه‌های کارنه به فیا، مسیرهای مطمئن بررسی و در خصوص آن تصمیم‌گیری گردد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی افزود: همچنین در این دیدار قرار شد 2 هزار جلد کارنه دوپاساژ مورد نیاز ایران تا هفته آینده به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که تنها مرجع رسمی و قانونی صدور گواهینامه بین‌المللی رانندگی، پلاک ترانزیت و کارنه دوپاساژ در ایران است، ارسال و تحویل شود.

افشاری ادامه داد: در جلسه یاد شده، ژان تاد که نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در ایمنی راه نیز هست بر آمادگی خود برای هر گونه همکاری با کانون در خصوص ارتقای ایمنی راه‌های ایران تأکید و برای حضور در جلسات با مقامات و دست‌اندرکاران ارشد کشورمان اعلام آمادگی کرد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در حاشیه اجلاس با کلوپ‌های اتریش، سوریه، امارات و دبیرکل موبیلیتی و همچنین مدیر خدمات گردشگری فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی دیدار و در خصوص برگزاری برنامه‌های مشترک و تعامل در حوزه گردشگری خودرو محور، رالی‌های گردشگری بین‌المللی، تسهیل ورود گردشگر و تسهیل امور گمرکی گردشگران ورودی با خودرو،  مذاکره کرد.


1398/2/17