با تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی محقق شد:

معرفی هنرهای سنتی ایران در نمایشگاه صنایع دستی فلورانس


بازدید عضو هیأت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از غرفه ایران

هنرهای دستی و سنتی کشورمان در هشتاد و سومین نمايشگاه بین‌المللی صنايع دستي فلورانس (آرتیجیانا) از سوی هنرمندان ایرانی و با تلاش كانون جهانگردي و اتومبيلراني معرفی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی: در اين نمايشگاه که چهارم اردیبهشت 98 در قلعه تاريخي "فورتتسا دابسو" در شهر فلورانس ایتالیا آغاز به کار کرد، جمعی از هنرمندان ممتاز عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران به همراه نمایندگان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی (به نمايندگي از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) حضور دارند.

در این دوره از نمایشگاه، هنرمندانی از استان‌هاي تهران، مازندران، اصفهان، خراسان رضوي، كرمانشاه و گلستان در راستای توسعه صادرات صنایع دستی کشورمان، به تولید و عرضه محصولات و دست‌سازه‌های خود می‌پردازند.

حسین جلالی عضو هیأت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حضور در غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنايع دستي فلورانس با هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

امسال همزمان با پانصدمین سالگرد لئوناردو داوینچی پدیده بزرگ دوره رنسانس، برگزار کنندگان این نمایشگاه تصمیم دارند آیینه تمام نمای این هنرمند باشد.

نمایشگاه فلورانس ٢٠١9 که در مساحتی بالغ بر 55 هزار متر مربع برپا شده است، 600 شركت توليد و فروش صنايع دستي و صدها هنرمند از  ٥٠ كشور جهان حضور دارند.

این نمايشگاه همچون گذشته سعي دارد با وارد كردن گوشه‌اي از هنرهاي سنتي در قالب ابزار و وسايل كاربردي در زندگی روزمره انسان‌ها، رسالت خود را به انجام برساند.

در آرتيجياناي فلورانس، علاوه بر معرفی صنايع دستي كشورهاي مختلف جهان، بخش‌هايی به عرضه و نمایش خلاقيت‌هاي هنري، دكوراسيون داخلي، گياهان دارويي، سوغات محلي و غذاهاي سنتي اختصاص داده شده است.

این نمایشگاه که تا 11 اردیبهشت ماه 1398 برپا خواهد بود، قديمي‌ترين نمايشگاه صنايع دستي دنيا شناخته شده و هر ساله با استقبال چشمگیری از سوی علاقه‌مندان همراه است.

 


1398/2/8