به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی:

رالی تور شهری وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار شدکانون جهانگردی و اتومبیلرانی در آستانه نوروز باستانی، رالی تور شهری وسیله‌های نقلیه تاریخی را در تهران و البرز برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران: رالی تور شهری وسیله‌های نقلیه تاریخی، روز یکشنبه 26 اسفندماه 97 با شرکت بیش از 100 دستگاه خودرو تاریخی برگزار شد.

اردشیر درویشی مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در خصوص این رالی گفت: خودروهای شرکت کننده صبح امروز در دو گروه و از مسیرهای مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد- میدان تجریش- خیابان شهید باهنر و کاخ مروارید کرج- بلوار ارم- آزادراه کرج- تهران- خیابان پاسداران به مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران رسیدند.

او افزود: قدمت این خودروها که تولید شرکت‌های خودروساز آمریکایی، اروپایی و ... بودند به دهه‌های ۱۳۵۰ تا ۱۳۷۰ بازمی‌گردد. برخی از این اتومبیل‌ها پلاک تاریخی دریافت کرده‌اند و از نظر معنوی یک اثر تاریخی به شمار می‌آیند.

درویشی خاطرنشان کرد: این چهارمین رالی شهری خودروهای کلاسیک بود که در سال جاری به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پلیس راهور ناجا و ... برگزار شد.

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی هدف از برگزاری این رالی را گرامیداشت سالروز میلاد امیرالمومنین علی (ع) و نوروز 98، کمک به شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی، تبادل اطلاعات میان مالکان این نوع خودروها، نمایش بخشی از میراث صنعتی کشور، یادآوری تاریخچه ورود خودرو به ایران و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه عنوان کرد.


1397/12/26