روادید عراق برای گردشگران و زائران ایرانی رایگان شدبا توافق ایران و عراق، صدور روادید عراق برای گردشگران و زائران ایرانی از این پس رایگان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نقل از میراث آریا، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران از توافق دو کشور برای رایگان شدن روادید سفر خبر داد.

دکتر روحانی عصر امروز در کنفرانس خبری مشترک با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق گفت که ایران پیشنهاد کرد که روادید حذف شود اما طرف عراقی خواستار باقی ماندن روادید بود.

وی گفت: بر این اساس توافق شد که روادید سفر میان دو کشور برقرار باشد اما مبلغی بابت آن گرفته نشود.

همزمان رسانه های عراق به نقل از پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات دفتر رییس جمهوری از رایگان شدن روادید زائران و گردشگران دو کشور از اواسط فروردین ماه 98 خبر داده اند.

شایان ذکر است در سفر بهمن ماه عبدالامیر الحمدانی وزیر فرهنگ و گردشگری عراق به ایران و در دیدار وی با علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لغو روادید بین دو کشور برای تسهیل در تردد زائران و گردشگران از سوی مونسان مورد تاکید قرار گرفت.

در این دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با تاکید بر افزایش همکاری های ایران و عراق در زمینه های میراث فرهنگی و صنایع دستی گفته بود؛ باید با لغو روادید بین دو کشور، تردد گردشگران ایرانی و عراقی را تسهیل کنیم.

 


1397/12/21