مونسان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم: اقتصاد جدیدی به نام «گردشگری» باید در کشور تعریف شود


رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که به طور حتم نیاز داریم که اقتصاد جدیدی در کشور صورت گیرد گفت: «به طور حتم این اقتصاد جدید می‌تواند گردشگری باشد.»

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، که به استان قم سفر کرده است، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم که در محل استانداری قم و با حضور استاندار و مدیران کل و مسئولان دستگاه های مختلف این استان برگزار شد افزود: سرمایه گذاری های انجام شده در بخش گردشگری نشان می دهد که چشم انداز روشنی را برای گردشگری می توان انتظار داشت و در حال حاضر حدود 2000 پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری 120 هزار میلیارد تومان در کشور در حال اجرا است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: «هر استانی که استاندار نگاه ویژه ای به گردشگری داشته است شاهد جهش بسیار خوب در این حوزه بوده ایم چرا که گردشگری یک حوزه فرابخشی است و همه دستگاه ها باید کمک کنند.

او افزود: در تمام جلسات استانداران که برای گرفتن رآی اعتماد خدمت رئیس جمهور رسیده اند، بخشی از تأکیدات مهم دکتر روحانی و نیز خود استانداران در خصوص موضوع گردشگری است.

مونسان گفت: این امید را دارم که با حضور دکتر سرمست استاندار قم، می توان شاهد رونق گردشگری در این استان باشیم و در این خصوص اختیارات را به استاندار تفویض می کنم که در کارگروه گردشگری تصمیمات لازم را بگیرد.

او سپس به نقش قم در توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: وجود بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س) در قم یک ظرفیت بسیار مهم برای توسعه گردشگری در این شهر است ضمن این که گروه های گردشگری دیگر صرفا گردشگری زیارتی نیستند و ترکیب شده و تبدیل به گردشگری زیارتی– سیاحتی و گردشگری زیارتی– سلامت شده اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اشاره به حمایت های صندوق توسعه ملی از ارائه تسهیلات این صندوق برای ساخت و بازسازی هتل ها خبر داد.


1397/11/19