دیدار رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی با نماینده مردم استان مرکزی


معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بر حفاظت و نگهداری از آثار تاریخی در تمام نقاط کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اصغر مونسان در دیدار با حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: شهرها و روستاهای کشور دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است که باید برای رشد و رونق گردشگری از این پتانسیل‌ها استفاده شود.

او ادامه داد: راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نقاط مختلف کشور با استقبال گردشگران داخلی و خارجی مواجه بوده است و استان مرکزی نیز ظرفیت لازم برای افزایش این‌گونه اقامتگاه‌ها را دارد.

همچنین حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های شهرهای استان مرکزی در حوزه گردشگری، گفت: خوشبختانه راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان مرکزی رونق گرفته است و ما خواستار حمایت سازمان میراث ‌فرهنگی برای تسریع روند اجرایی فعالیت‌های سرمایه‌گذاران این بخش هستیم.

او تصریح کرد: حضور سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری بی‌تردید رشد و رونق این حوزه را در استان مرکزی به دنبال خواهد داشت، شهرهای نراق، محلات و دلیجان از جمله نقاطی هستند که با دارا بودن آثار تاریخی فراوان و جاذبه‌های طبیعی بسیار، می‌توانند به قطب گردشگری تبدیل شوند.


1397/10/18