مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبرداد:

مادرید اسپانیا میزبان شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه فیتور 2019مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری نمایشگاه فیتور 2019 از 23 تا 27 ژانویه برابر با 3 تا 7 بهمن در شهر مادرید اسپانیا خبرداد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، در فاصله کمتر از بیست روز تا برگزاری سی‌ونهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا (FITUR SPAIN)، روز گذشته- 15 دی‌ماه 97- تعدادی از نمایندگان آژانس‌های گردشگری و متولیان کاروان ایرانی عازم به این نمایشگاه در محل سالن اجلاس کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گردهم آمدند.

در نشست هماهنگی و تشریح برنامه‌های نمایشگاه فیتور 2019 اسپانیا؛ عبادرضا اسلامی مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و محمدرضا رستمی، رئیس دایره رویداد سازمان میراث فرهنگی به هم‌‌اندیشی و ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته درخصوص حضور ایران در این نمایشگاه پرداختند.

اسلامی نسبت به حضور هدفمند کشورمان در نمایشگاه فیتور 2019 تاکید کرد: نظام بازاریابی و بازارسازی و بازارداری، زنجیره مهمی در چرخه حیات صنعت گردشگری بحساب می‌آیند و حضور ایران در رسانه‌ها و تبلیغات محیطی عرصه بین‌الملل باید پررنگ‌تر شود.

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نمایشگاه امسال از 23 تا 27 ژانویه برابر با 3 تا 7 بهمن در شهر مادرید اسپانیا برگزار می‌شود، گفت: نمایشگاه فیتور یکی از معتبرترین و مهمترین نمایشگاه‌های گردشگری در دنیاست و امسال نیز برنامه روز ایرانی در روز پنجشنبه 24 ژانویه با برنامه‌های متنوع در نمایشگاه فیتور برگزار می‌شود.

وی در این باره توضیح داد: شرکت‌هایی که در نمایشگاه حضور دارند می‌توانند برنامه‌های پیشنهادی خود را برای روز ایرانی به مسئولان کانون اعلام کنند، چراکه امسال سالن 2 نمایشگاه فیتور به حوزه خاورمیانه اختصاص یافته و همچنین براساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده این نمایشگاه به مدت 5 روز برگزار خواهد شد که روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه؛ سه روز تخصصی نمایشگاه هستند و روزهای شنبه و یکشنبه برای بازدید عمومی در نظر گرفته شده‌ است.

اسلامی با اشاره به اینکه امسال بخش خاورمیانه جدا شده است و اولین سالن نمایشگاه که سالن 2 است به این حوزه اختصاص یافته، تاکید کرد: غرفه ایران با 53 متر افزایش اولین غرفه در سالن 2 است که در ابعاد 21*17 متر مربع برپا شده، غرفه امسال ایران در نمایشگاه فیتور 2019 از لحاظ مکان و موقعیت ارتقا یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود آژانس‌های مسافرتی، دارندگان هتل‌ها و اقامتگاه‌ها، عمده فروشان تورگردان و فعالان حوزه گردشگری را از شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه برشمرد و افزود: موضوعات مرتبط با حوزه گردشگری از جمله گردشگری سلامت، موضوع جشنواره‌ها، استفاده از تکنولوژی در حوزه گردشگری، نحوه انتقال دانش و فناوری از کشورهای لیدر حوزه گردشگری و موضوع استفاده از فیلم‌ها و مدیاها در جذب گردشگر در این نمایشگاه، مطرح خواهند شد.

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: افتتاح غرفه ایران توسط سفیر ایران در اسپانیا، اجرای موسیقی سنتی ایران در طول برگزاری نمایشگاه، پذیرایی با سوغات و چای ایرانی، برگزاری نشست‌های تخصصی، عرضه صنایع دستی و سوغات ایرانی، برگزاری وُرک شاپ‌های ایرانی در سالن اختصاصی و نمایش لباس‌های سنتی ایرانی در طول برگزاری نمایشگاه از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است.

به گفته وی، مولاژ (قالب) آرامگاه حافظ و گیت دروازه ملل در غرفه ایران در نمایشگاه فیتور اجرا می‌شود.

اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود از رونمایی کتاب راهنمای ایران و پورتال گردشگری ایرانی خبرداد و گفت: اجرای موسیقی سنتی، ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری ایران، سخنرانی سفیر و سخنرانی یکی از مسئولان سازمان میراث فرهنگی برای برنامه روز ایرانی در نظر گرفته شده است. همچنین گروه موسیقی نوای ایران با همکاری وزارت ارشاد برای حضور در  نمایشگاه فیتور اسپانیا 2019 انتخاب شده است که این گروه در تمام روزهای نمایشگاه به اجرای موسیقی ایرانی خواهند پرداخت.

در پایان این مراسم نیز برای تعیین محل غرفه‌های ایرانی حاضر در این نمایشگاه، قرعه‌کشی و غرفه‌های هرکدام از شرکت‌ها که برای حضور در آن اعلام آمادگی کردند، مشخص شد.

چرا فیتور مهم است؟

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ نمایشگاه بین‌المللی فیتور، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های گردشگری در بازار آمریکای لاتین، اسپانیا، پرتغال، آفریقا و آسیا است که هرساله بیش از ۲۰۰ هزار بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند.

براساس آمارهای موجود و برآوردهای صورت گرفته، تورگردانان، عمده‌فروش‌ها، آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها و مراکز اقامتی بیشترین بازدیدکنندگان این نمایشگاه هستند.

فیتور عضوی از اعضای UFI و سازمان جهانی جهانگردی است. این نمایشگاه فضای تجاری مناسبی برای حضور و گردهمایی آژانس‌های گردشگری، گردانندگان تور، هتل‌ها، مشاوران و کارشناسان توسعه گردشگری به شمار می‌رود و به عقیده صاحب‌نظران، تاثیر بسزایی در پیشرفت و توسعه تجارت گردشگری خواهد گذاشت؛ نمایشگاهی که یکی از شاخص‌های اصلی آن بهره‌مندی از مزیت‌های تجاری-گردشگری با سوددهی بالا عنوان می‌شود.


1397/10/16