مونسان در قصرقند:

آموزش در حوزه صنایع‌دستی باید مورد توجه قرار گیردمعاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: باید از ظرفیت افرادی که رشته‌های منحصربفرد صنایع‌دستی را می‌شناسند برای آموزش به نسل‌های آینده استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نقل از میراث آریا، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در جریان بازدید از نمایشگاه صنایع دستی قصرقند اظهار کرد: باید از ظرفیت افرادی که رشته‌های منحصر به فرد صنایع‌دستی را می‌شناسند برای آموزش به علاقه‌مندان و نسل‌های آینده استفاده کرد تا شاهد از بین رفتن صنایع‌دستی کشورمان نباشیم.

معاون رئیس جمهوری  گفت: ظرفیت  صنایع دستی سیستان و بلوچستان بسیار متعدد و بی نظیر است به طوری که می‌توان گفت سیستان و بلوچستان جز استان‌های استراتژیک در حوزه صنایع دستی بشمار می‌رود.

او خاطرنشان کرد: باید بیش از گذشته از روش‌های نوین برای بازاریابی و معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های متنوع کشور استفاده کرد همچنین تمرکز بر پروژه‌های جاذب گردشگر به اندازه ایجاد اقامتگاه‌ها و هتل‌ها مهم و ضروری است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همچنین در بازدید از غرفه صنایع دستی چابهار نمایشگاه توسعه گردشگری دریایی را مورد تأکید قرار داد.

مونسان توسعه و ترویج صنایع‌دستی را یکی از اولویت‌های سازمان میراث‌فرهنگی دانست و افزود: توسعه صادرات صنایع‌دستی یکی از موضوعاتی است که هنرمندان و فعالان رشته‌های مختلف باید به طور جدی به آن ورود کنند تا بتوانند کسب و کار خود را گسترش دهند.


1397/10/12