واکنش مونسان به فعالیت لودرها در شهر باستانی شوش

اجازه نمی‌دهیم میراث تاریخی ایران را نابود کنندمعاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: «ساخت زیرگذر شهری باعث خسارت‌های غیرقابل جبران برای تمدن چندهزارساله شوش خواهد بود؛ اجازه نمی‌دهیم میراث تاریخی ایران را نابود کنند».

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نقل از میراث آریا، به دنبال مصوبه‌ شورای تامین شهر شوش برای آغاز مجدد اجرایی کردن طرح «تعویض پل روگذر شوش ـ اندیمشک و تبدیل آن به زیرگذر»، علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری واکنش نشان داد و در قدم نخست محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و یک تیم از معاونت برای پیگیری و بررسی وضعیت به شهر باستانی شوش رفتند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در صفحه شخصی خود در توئیتر این اقدام را محکوم کرد و نوشت: «متولیان شهر شوش با حکم شبانه، ساخت زیرگذر شهری را آغاز کردند! این اقدام باعث خسارت‌های غیرقابل جبران برای تمدن چندهزارساله ما خواهد بود! اجازه نمی‌دهیم میراث تاریخی ایران را نابود کنند! هم شکایت می‌کنیم هم به معاون میراث گفتم به جد پیگیر موضوع باشد!»


1397/10/8