به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی:

اسفند ماه، همايش ملي تورينگ و سافاري در سراسر کشور برگزار می‌شود



جلسه هم‌انديشي کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و كميته تورينگ و سافاري كشور با هدف هم‌افزایی و افزایش همکاری‌های فی‌ما‌بین و توسعه فعالیت‌های تورینگ و سافاری در کشور، برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در اين جلسه حاضران به بحث و تبادل نظردر خصوص بررسي راهکارهای توسعه همکاری‌های فی‌مابین با هدف ترویج فرهنگ تورینگ و سافاری، تدوين آئين نامه مسابقات و تقويم پيشنهادی برنامه‌های سال ١٣٩٨ پرداختند.

در ادامه، اردشیر درویشی مدیر حوزه اتومبیلرانی و امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و رئیس كميته تورينگ و سافاري كشور به همراه سایر مسئولان کمیته و روساي كميته‌هاي تورينگ و سافاري استان‌هاي البرز، اصفهان، اردبيل، تهران، مازندران، گيلان، لرستان، سيستان و بلوچستان، آذربايجان شرقي، قم، يزد، فارس، چهارمحال و بختياري، قزوين، خوزستان، همدان و خراسان رضوي درباره راه‌های توسعه فعالیت‌های تورينگ و سافاري در هر يك از استان‌ها با توجه به اقليم و جغرافياي هر منطقه، گفت و گو کردند.

درويشي ضمن اشاره به ضرورت آموزش بنيادي و علمي به علاقه‌مندان تورينگ و سافاري گفت: ما درپي فرهنگ‌سازي اين رشته ورزشي هستيم که در این راستا، آموزش يكي از اساسي‌ترين راه‌هاي دستيابي به اين هدف است.

تعامل و انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و نهادهاي مرتبط، توسعه زيرساخت‌ها جهت تسهيل و تسريع گردشگري، ايجاد زمينه‌هاي مناسب براي گسترش بوم‌گردي و طبيعت‌گردي، بررسي زمينه‌هاي رشد اكوكمپ، برگزاري هدفمند مسابقات تورينگ و سافاري قهرمانی كشوري و بين‌المللي و برگزاري مسابقه سوپرجام تورينگ و سافاري از دیگر موضوعات مطرح شده بود.

در این نشست مقرر شد روز هفدهم اسفند ماه 97، همزمان با هفته درختكاري همايش ملي تورينگ و سافاري با همكاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، كانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران، فدراسيون موتورسواري و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران، سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخيزداري، سازمان محيط زيست، نيروي انتظامي، پليس راهور ناجا و ساير نهادهاي مرتبط به‌طور همزمان در همه استان‌هاي كشور برگزار شود.


1397/9/28