از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی:

رالي تور شهري وسيله‌هاي نقليه تاريخي برگزار شدکانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران همزمان با هفته وحدت رالی تور شهری وسیله‌های نقلیه تاریخی را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی: در این رالی تور که 7 آذر 97 برگزار شد، 50 دستگاه خودرو و 8 دستگاه موتورسیکلت از شهر تهران و 50 دستگاه وسیله نقلیه تاریخی نیز از استان البرز شرکت کردند.

سلمان یارمحمدی رییس اداره اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، درباره این رویداد گفت: کانون با بیش از هشتاد سال تجربه‌ در زمینه برگزاری انواع مسابقات اتومبیلرانی و رالی، برپایی نمایشگاه‌های مرتبط با اتومبیل و ...، این رالی تور یک روزه را صبح روز چهارشنبه از محل مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تهران و مجموعه تاریخی کاخ مروارید در کرج آغاز کرد.

او افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نقطه پایان این رویداد بود که شرکت کنندگان پس از ورود در محوطه این سازمان توقف کردند.

یارمحمدی خاطر نشان کرد: پس از توقف وسیله‌های نقلیه تاریخی رامین افشاری مدیرعامل، حسین جلالی قائم مقام و اردشیر درویشی مدیر حوزه اتومبیلرانی و امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و جمعی از مدیران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از این خودروها بازدید کردند.

رییس اداره اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اشاره به استقبال مردم به ویژه جوانان از حضور وسیله‌های نقلیه تاریخی در سطح شهر، هدف از برگزاری این رالی را گرامیداشت هفته وحدت و جلب توجه بیشتر عموم جامعه به اهمیت صیانت و حفاظت از وسیله‌های نقلیه تاریخی به عنوان بخشی از میراث صنعتی- فرهنگی تاریخ معاصر کشورمان و ایجاد شور و نشاط در جامعه عنوان کرد.

در برگزاری رالی تور وسیله‌های نقلیه تاریخی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پلیس راهور ناجا کانون جهانگردی و اتومبیلرانی را یاری کردند.


1397/9/7