تقدیر رئیس‌جمهور از سازمان میراث‌فرهنگی برای مرمت عمارت عالی‌قاپورئیس‌جمهور ضمن تقدیر از عملکرد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مرمت عمارت عالی‌قاپو اصفهان، بر ضرورت همکاری استانداری‌ها و شهرداری در حفظ آثار تاریخی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نقل  از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، پس از ارسال گزارش «پایان مرمت عالی‌قاپو» به دفتر رئیس جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی ضمن قدردانی از عملکرد سازمان میراث فرهنگی، بر حفظ آثار باستانی به ویژه آثار ارزشمند اصفهان تاکید و دستور همکاری استانداری‌ها و شهرداری‌ها را در این زمینه صادر کرد.

متن دست نویس حسن روحانی که در نامه مورخ ۸/۱۲/ ۱۳۹۷ دفتر رئیس جمهوری به علی اصغر مونسان ارسال شده، به قرار زیر است:

«از سازمان تقدیر شود. حفظ آثار باستانی به‌ویژه آثار ارزشمند در اصفهان اهمیت ویژه‌ای دارد. در این زمینه استانداری‌ها و شهرداری‌ها باید همکاری نمایند.»

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی ۲۸ مهر ماه در سفر به اصفهان از عمارت عالی قاپو بازدید و ضمن اظهار رضایت از مرمت این اثر جهانی دستور تنظیم و ارایه گزارش کامل و دقیق روند مرمت این اثر را صادر کرد.

عملیات مرمت عالی قاپو به عنوان پروژه‌ای بزرگ و پیچیده، پس از ۱۳ سال تلاش مستمر و کارشناسی، در دولت دوازدهم با موفقیت به پایان رسید.


1397/8/14