رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان:

ورود بی‌ضابطه خودروهای آفرود به مرنجاب ممنوع می‌شودرئیس کلوپ سافاری استان اصفهان گفت: با توجه به ناهماهنگی‌های گذشته و ورود و خروج بی‌ضابطه ماشین‌های آفرود و دو دیفرانسیل، از این پس باید مجوز کلوپ سافاری استان برای این خودروها صادر شود تا ورودشان بلامانع باشد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، حسین انصاری‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص مشکلات زیست‌محیطی به وجود آمده در منطقه کویر مرنجاب، اظهار کرد: هر جا نظم و انضباط نباشد خرابی و تباهی جایگزین آبادی خواهد شد و لذا بر همین اساس کلوپ سافاری اصفهان تصمیم گرفت تا از ورود خودروهای آفرود و دو دیفرانسیل به منطقه بین‌المللی گردشگری مرنجاب ممانعت کند تا با هماهنگی و تأیید این کلوپ سفرهای خودروها انجام شود.

وی افزود: هدف ما خدمت به طبیعت، محیط زیست و آیندگان است، اگر بر همین منوال قدیم تاکنون با کویر مرنجاب رفتار کنیم به زودی شاهد نابودی این منطقه بکر و بی‌نظیر خواهیم بود. چیزی که ما را بیش از هر چیز ناراحت می‌کند، اثرات مخرب زیست‌محیطی که پس از پایان سفر خودروهای آفرود و دو دیفرانسیل بر جای می‌ماند، چوب‌های سوخته، ریگ‌های جابه‌جا شده، گیاهان و جانوران از بین رفته و انبوه زباله که این منطقه را زشت و ناهمگون می‌کند است. چیزی که اگر حیوان وحشی آنجا باشد چنین صحنه‌هایی دیده نمی‌شود و برخی از انسان‌ها از وحوش مخرب‌تر هستند.

رئیس کلوپ سافاری جنوب غرب کشور ادامه داد: با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مجوز ساماندهی خودروهای سافاری را برای پیشگیری و حفظ محیط زیست کویر مرنجاب گرفتیم و این اقدام هم برای انسان‌ها، مسافران و گردشگران مفید است و هم برای حیات وحش و محیط زیست مرنجاب. از اهالی رسانه می‌خواهیم به کمک ما بیایند و با اطلاع رسانی و شفافیت کامل به محیط زیست و مرنجاب، این نگین زیبای کویر ایران خدمت کنند.


1397/8/5