توسعه همکاری‌های مشترک کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و موسسه گوئوجیان چیندر دیدار مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران و رییس موسسه گوئوجیان چین زمینه‌های همکاری مشترک میان این دو نهاد بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در این نشست که 16 مهر 97 برگزار شد، عبادرضا اسلامی مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، همایون ذرقانی مدیر ماهنامه سفر با تیان رییس موسسه گوئوجیان، بوخای جون و جانگ گائوفنگ از سرمایه گذاران فرهنگی شهر شی‌ان چین حضور داشتند.

در آغاز این نشست عبادرضا اسلامی با بیان اینکه ارتباطات فرهنگی و تجاری ایران و چین ریشه در تاریخ دارد گفت: بر اساس برنامه طراحی شده، در نظر داریم از پایان ماه جاری میز چین را برگزار کنیم.

مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی افزود: با اجرای این طرح تلاش خواهیم کرد تا جاذبه‌ها و ظرفیت‌های متعدد و متنوع ایران را بیش از پیش در کشور چین معرفی کنیم.

او ادامه داد: همچنین در این راستا  در نظر داریم هفته‌های فرهنگی چین در ایران و هفته‌های فرهنگی ایران در چین را برگزار کنیم.

اسلامی با قدردانی از تلاش‌های حسین خلیفی نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در چین برای معرفی شایسته کشورمان اظهار داشت: با تلاش این نماینده، به تازگی پاویون معرفی ایران در شانگهای چین راه‌اندازی شده است.

او در ادامه خاطر نشان کرد: علاقه‌مند هستیم تا با دعوت از توراپراتورهای برجسته و شناخته شده چین، زمینه آشنایی بیشتر آنان با جاذبه‌های کشورمان که به طراحی تورهای ایران‌گردی و جذب گردشگران این کشور منجر می‌شود را فراهم کنیم.

نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در چین درباره سفر گروه چینی به ایران گفت: این گروه به منظور بررسی راه‌های معرفی ایران در رسانه‌های چین و همچنین مذاکره با کارگردانان ایرانی برای ساخت فیلم مشترک چینی- ایرانی به کشورمان سفر کرده‌اند.

حسین خلیفی افزود: تعامل با ایران به عنوان یکی از کشورهای مهم در موضوع جاده ابریشم برای احیای این مسیر تاریخی، آشنایی بیشتر شرکت‌های چینی با ایران و افزایش سفر گردشگران چینی به کشورمان به عنوان رویکردهای سفر این گروه مطرح شده است.

 


1397/7/16