مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی:

نخستین دوره‌ رایگان آموزش مهارت‌های رانندگی برگزار می‌شودمدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از برگزاری دوره‌های رایگان آموزش مهارت‌های رانندگی از 31 فروردین ماه 97 خبر داد.

به‌گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، نشست خبری برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های رانندگی امروز سه‌شنبه 28 فروردین ماه با حضور رامین افشاری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در این نشست گفت: نشست‌های هماهنگی این دوره آموزشی که 31 فروردین در پارکینگ شماره یک مجموعه فرهنگی ورزشی ارم سبز برای اولین بار و به صورت رایگان برگزار خواهد شد، اواخر سال 96 تشکیل شد.

رامین افشاری خاطرنشان کرد: این نخستین بار است که چنین دوره‌ آموزشی به صورت رایگان در کشور برگزار می‌شود و امیدواریم با استقبال عموم مردم، شاهد ادامه آن باشیم.

وی افزود: دوره‌های آموزش مهارت‌های عمومی رانندگی کانون شامل نکاتی هستند که به صورت تئوری و عملی به شرکت کنندگان ارائه می‌شود.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اضافه کرد: هدف از برگزاری این دوره‌ها، آموزش‌ مهارت‌های رانندگی است، با توجه به مفاد اساسنامه و وظایف ذاتی کانون، اگر بتوانیم حتی یک نفر را از آسیب دیدن در تصادفات رانندگی نجات بدهیم به هدف خود رسیده‌ایم؛ اما امیدواریم با هماهنگی و همکاری سایر سازمان‌های مسئول و مرتبط، آموزش‌هایی را داشته باشیم که به زودی شاهد کاهش تصادفات در سراسر کشور باشیم.

افشاری با بیان اینکه در این دوره‌ها تلاش می‌شود، تکنیک‌های مختلف رانندگی به افراد آموزش داده شود، افزود: علاقه‌مندی به خودرو در جوانان بسیار زیاد است و پیش‌بینی می‌کنیم که بتوانیم در هر دوره 50 تا 100 نفر را آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان باید دارای خودرو سواری و گواهینامه رانندگی باشند افزود: تمام تمهیدات لازم برای رعایت موارد ایمنی و جلوگیری از بروز حوادث در طول برگزاری این دوره آموزشی پیش‌بینی شده است.

به گفته افشاری با توجه به جذابیت حوزه خودرو برای عموم جامعه به ویژه جوانان، این دوره‌ها پس از تهران در شهرهای دیگر نیز برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: افراد علاقه‌مند به شرکت در این دوره‌های آموزشی می‌توانند با شماره تلفن 66755591 (021) تماس حاصل کنند.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در ادامه با اشاره به برگزاری نمایشگاه خودروهای تاریخی در سعدآباد در خصوص دیگر اقدامات خودرویی کانون گفت: شش خودرو تاریخی نفیس در مجموعه سعدآباد وجود دارد که با توجه به بالا بودن هزینه‌ها تاکنون به آنها رسیدگی نشده است، طراحی نمایشگاه خودروهای تاریخی که از دومین روز سال نو آغاز شد به این منظور بود که درآمدهای کسب‌شده از آن به تعمیر خودروهای این مجموعه اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه طی نوروز 97 استقبال خوبی از نمایشگاه خودروهای تاریخی کانون شد، ادامه داد: یک ماه از زمان بازدید این نمایشگاه باقی مانده است و علاقه‌مندان می‌توانند تا 28 اردیبهشت ماه برای بازدید از خودروها که نفیس بوده و جزو آثار تاریخی کشور محسوب می‌شوند، به مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

رئیس هیئت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی افزود: هدف ما در این حوزه پس از برگزاری رالی‌های کوچک، برگزاری یک رالی بزرگ بین‌المللی است که می‌تواند به معرفی فرهنگ، تمدن و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کشورمان به دیگر ملت‌ها کمک کند.

افشاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح مطالعاتی این رالی در دست اقدام است که بر اساس آن شرکت‌کنندگان از چند کشور عبور خواهند کرد. اولین رالی بین‌المللی کانون، حرم تا حرم نام داشت که اسفند سال 96 برگزار شد. برگزاری موفق این رالی کار بسیار سختی بود که خوشبختانه به خوبی اجرا و تجربه‌ای شد برای برگزاری رالی‌های بین‌المللی که در آینده برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: برنامه‌هایی برای برگزاری رالی بین‌المللی داریم که یکی از آنها شامل مسیر کشورهای ایران، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و ترکیه با مسافت حدود 4 هزار کیلومتر خواهد بود. رالی بعدی که می‌تواند جاذبه‌های گردشگری و تاریخی کشورمان را معرفی کند، پرسپولیس- آکروپلیس است که مسیر میان دو میراث جهانی و مرز کشورهای ایران، ترکیه و یونان را در بر می‌گیرد.

رئیس هیئت مدیره کانون جهانگردی و اتومبیلرانی افزود: در حال حاضر برنامه ما برگزاری رالی‌های داخلی و بین‌المللی میان ایران و کشورهای همسایه است تا شرایط لازم برای برگزاری رالی‌های بین‌المللی فراهم شود.

افشاری یادآور شد: در صورت حمایت مالی شرکت‌های مرتبط با خودرو از جمله شرکت‌های خودروساز و وارد کننده خودرو، این رالی‌ها با موفقیت برگزار خواهد شد.


1397/1/28