مونسان در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما:

هموطنان برای رسیدن به مقصد سفر تعجیل نکنندرئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: مردم در رسیدن به مقصد تعجیل نکنند و از نقطه شروع به تفریح بپردازند و از مسیر سفر خود لذت ببرند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، علی اصغر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز چهارشنبه 23 اسفند در حاشیه برگزاری رزمایش ترافیکی و مانور ستاد خدمات سفر که در جوار حرم امام خمینی (ره) و با حضور رؤسا و مدیران دستگاه‌های مختلف عضو ستاد برگزار شد در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال خوشبختانه با اقداماتی که انجام شده، پیش بینی می‌شود سفرهای داخلی بسیار افزایش یافته و شاهد کاهش سفرهای خارجی باشیم.

معاون رییس جمهور، افزود: بر اساس آمارها سال جاری 15 میلیون سفر نوروزی داشتیم که پیش بینی شده در نوروز 97 شاهد افزایش 10 تا 15 درصدی آمارهای موجود باشیم.

مونسان با بیان اینکه خوشحالیم بگوییم امسال در سطح کیفیت خدمات، ارتقای قابل ملاحظه‌ای خواهیم داشت، خاطر نشان کرد: امسال همچنین تلاش کردیم بر اساس تأکید رئیس‌جمهوری، سفرهای ارزان‌قیمت را ترویج کرده و بسته‌های سفر ازارن را ایجاد کنیم. در این راستا با راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، به‌دنبال کاهش هزینه اقامت مسافران و گردشگران هستیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این‌ها، شرایطی فراهم شده تا ادارات کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سراسر کشور برنامه‌های شاد و متنوعی را برای مسافران تدارک دیده و به این ترتیب سفرهای پرنشاطی را برای هموطنانمان رقم بزنند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مردم درخواست کرد که در رسیدن به مقصد تعجیل نکنند و از نقطه شروع به تفریح بپردازند و از مسیر سفر خود لذت ببرند.

مونسان خاطرنشان کرد: تلاش کردیم که امسال سفر در کل کشور به صورت یکنواخت توزیع شود تا از بار ترافیکی جاده‌ها کاسته و سفرهای ایمن‌تری برای مسافران رقم بخورد.


1396/12/23