همکاری امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در اجرای طرح ویژه ترافیکی نوروز 97

شصت و يكمين جلسه كميته هماهنگي اجراي طرح‌هاي ويژه ترافيكي با حضور رئيس پليس راهور ناجا، معاون وزير راه و شهرسازي، رییس سازمان پزشکی قانونی و ساير اعضا‌ي اين كميته از جمله امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران: در این جلسه که به منظور برنامه‌ريزي برای اجرای رزمایش و طرح نوروزی سال 97 تشکیل شد، رضا قاسمی نیا، مدیر امداد خودرو کانون، ضمن معرفی سامانه ملی اطلاع رسانی گردشگری 09629 به عنوان مرجع پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی گردشگران، به ارائه گزارش از خدماتی که این امداد خودرو در طول اجرای طرح ویژه ترافیکی نوروزی به مسافران و گردشگران ارائه خواهد کرد، پرداخت.

به گفته قاسمی نیا، 1400 اکیپ امدادگر سیار، 1125 خودرو سبک، 275 خودرو نیمه سنگین- سنگین و فوق سنگین، 88 پایگاه امداد جاده‌ای، 26 شرکت امدادی و 25 گروه خودروساز در طرح نوروز 97، امداد خودرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی را همراهی خواهند کرد.

سردار تقی مهری، رئيس پليس راهور ناجا در بخشی از سخنان خود ضمن قدردانی از تلاش‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ارتقای ایمنی سفر، از همکاری با سازمان راهداری جهت استقرار پایگاه‌های ثابت گردشگری در جاده‌های کشور خبر داد.

رئيس پليس راهور با توصيه جدي به هموطنان جهت آماده‌سازی خودرو، به همراه داشتن تجهيزات لازم زمستاني و با کسب اطلاع دقيق از وضعيت راه‌ها، خاطر نشان كرد: مسافران و رانندگان در طول سفرهاي جاده‌اي به هشدارهاي پليس راه و ساير نيروهاي امدادی از جمله امداد خودروها، توجه داشته و ضمن دقت در رانندگي در شرايط برف، باران و كولاك، همراه داشتن زنجير چرخ را فراموش نکنند.

داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان نیز اظهار داشت: با توجه به پيش‌بيني آغاز سفرهاي نوروزي از روزهای منتهي به پايان سال جاری، پيشنهاد می‌شود رزمایش در روز 23 اسفند ماه برگزار و طرح نوروزي نیز از 24 اسفند 96 تا 15 فروردین 97 اجرا شود.


1396/11/24