به منظور را‌ه‌اندازی هتل سنتی:

مرمت خانه تاریخی فلاحتی کاشان آغاز شد

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری، سیاحتی زاگرس، از آغاز اجرای طرح مرمت خانه تاریخی فلاحتی در شهر کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، حسین ذراتی با اعلام این خبر گفت: این خانه تاریخی که به ثبت ملی نیز رسیده است در مالکیت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری، سیاحتی زاگرس، افزود: این بنای تاریخی توسط شرکت زاگرس و به دست کارشناسان مرمت از جمله استاد اکبر حلی که در ردیف برجسته‌ترین اساتید مرمت کشور قرار دارد، در حال مرمت و احیا است.

وی با بیان اینکه خانه تاریخی فلاحتی در زمینی به مساحت 1555 متر مربع در دوره قاجار و به‌دست معماران و هنرمندان آن دوره ساخته شده است، اظهار داشت: در نظر داریم پس از اتمام مرمت، این خانه تاریخی را به هتل سنتی تغییر کاربری داده و از آن به منظور پذیرایی از گردشگرانی که به شهر کاشان سفر می‌کنند بهره ببریم.

وی ادامه داد: 22 واحد اقامتی، کافی شاپ، رستوران، شربت‌سرا، حمام سنتی، آشپرخانه و همه امکاناتی که مورد نیاز راه‌اندازی هتل‌ است، در این خانه ایجاد خواهد شد.

ذراتی خاطرنشان کرد: این پروژه هم اکنون در مرحله آواربرداری و استحکام بخشی قرار دارد و پیش بینی می‌شود، هتل سنتی خانه تاریخی فلاحتی، همزمان با بهار 1398 به بهره‌برداری برسد.

خانه فلاحتی در محلهْ سرپُله شهر کاشان قرار دارد و قدمت آن به عصر قاجار باز می‌گردد. این ملک از آن دسته خانه‌هایی است که فقط یک حیاط وسیع مرکزی به عنوان اندرونی دارد. از فضا‌های مهم معماری این خانه می‌توان از سه سرداب، چند شاه‌نشین، هشتی‌ ورودی، ایوان و حوض‌خانه نام برد.


1396/11/23