سوغات و صنایع دستی ایران در نمایشگاه بین‌المللی هدایای توکیو 2018

چهل و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی توکیو ( TOKYO INTERNATIONAL GIFT SHOW ) 18 بهمن ماه با حضور هنرمندان عرصه هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران، گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران: پس از گشایش نمایشگاه، ماشاالله شاكري، سفير، زنجاني، نفر دوم سفارت، رفيعي، رايزن اقتصادي و ديوسالار، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در ژاپن، از غرفه ايران بازديد و با هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه گفت و گو و تبادل نظر کردند.

سفير جمهوري اسلامي ایران در ژاپن، در نشستي مشترک با رویا موسوی، نماينده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، از صنایع دستی ایران به عنوان نماد فرهنگ و تمدن غنی کشورمان یاد و از هنرمندان شركت‌كننده دعوت كرد تا در ضيافت ناهار روز ملي ايران كه بيستم بهمن ماه برگزار مي‌شود، شركت کنند.

همچنين سفرای کشورهای اندونزي و نپال و مدير اجرايي نمايشگاه نیز از غرفه ایران و محصولات هنرمندان ایرانی دیدن کردند.

مدير اجرايي نمايشگاه در بازدید از غرفه کشورمان با ابراز خرسندی از حضور ایران در این دوره از نمايشگاه، گفت: در صورت ثبت نام به موقع در سال آينده فضاي مناسب‌تری را به منظور معرفی هرچه بهتر سوغات ایرانی در اختيار هنرمندان این کشور قرار خواهیم داد.

در ادامه، خبرگزاري نمايشگاه ضمن تهيه گزارش تصویری از غرفه ايران، با هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه گفتگو کرد و به معرفی صنايع‌دستي و محصولات هنرمندان کشورمان پرداخت.

در غرفه جمهوری اسلامی ایران که با تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و همکاری نمایندگی اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در ژاپن برپا شده است، 10 هنرمند از استان‌های کرمان، همدان، تهران، خراسان جنوبی، زنجان و آذربایجان شرقی حضور دارند.

این هنرمندان تولیدات هنری سفال، سرامیک، پته دوزی، چرم، دست‌بافته‌ها‌‌‌ی داری، مینیاتور، ملیله کاری، سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، چاپ باتیک را معرفی و برای نمایش فرهنگ غنی ایرانی و یافتن شرکای تجاری از کشورهای مختلف، تلاش می‌کنند.

این نمایشگاه که از آن به‌عنوان بهترین دروازه ورود به بازار هدیه ژاپن یاد می‌شود، در این دوره از برگزاری، علاوه بر ایران، میزبان هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی کشورهای ایتالیا، استرالیا، هلند، تایوان، چین، آلمان، نپال، آمریکا، ویتنام، هنگ کنگ، لیتوانی و کره، است.

نمایشگاه بین‌المللی هدایای توکیو یا « GIFT SHOW » با عنوان «زندگی و طراحی» و شعار «زندگی شادتر با طراحی بهتر»، به مدت سه روز در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی TOKYO BIG SIGHT به نمایش و عرضه اسباب بازی، لوازم‌التحریر، گواهینامه، مد، زیبایی و صنایع دستی کشورهای مختلف می‌پردازد.


1396/11/18