بزرگترین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی جهان افتتاح شد
ایران میهمان ویژه نمایشگاه آرتیجیانای ایتالیا

بیست ‌و ‌دومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایا ی ایتالیا که ایران به ‌عنوان مهمان ویژه در آن حضور دارد، شنبه 11 آذر با حضور نمایندگان کشورهای مختلف جهان در شهر میلان افتتاح شد .

به‌گزارش روابط‌عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی: این نمایشگاه تا 19 آذر ماه، با حضور 120 کشور خارجی از 5 قاره جهان در مساحتی بالغ بر 150هزار مترمربع در قالب 16 سالن نمایشگاهی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر میلان برپا خواهد بود .

جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه به‌عنوان میهمان افتخاری در فضایی بالغ بر هزار مترمربع با انواع محصولات صادراتی صنایع‌دستی در رشته‌های زیور‌آلات سنتی، سفال‌ و ‌سرامیک، پته‌دوزی، سوزن‌دوزی، نقاشی پشت‌شیشه، چاپ باتیک، سراجی سنتی، فرش دستباف و سوغات حضور دارد .

این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی جهان در قلب قاره اروپا است که هر ساله در آستانه جشن‌های کریسمس و سال نو میلادی، به مدت 9 روز فعالیت می‌کند و از ساعت 10 صبح به وقت محلی (12:30 به وقت تهران) تا ساعت 22:30 فعالیت می‌کند .

پویا محمودیان مدیر‌ کل دفتر صادرات معاونت صنایع‌‌دستی، انتخاب جمهوری اسلامی ایران به‌ عنوان میهمان ویژه این نمایشگاه علاوه بر تحکیم ارتباطات و همکاری‌های فرهنگی ‌و‌ هنری میان دو کشور، تحقق اهداف اقتصادی و صادراتی، زمینه‌های مؤثر و حیاتی را برای ارتقای سطح بینش، افزایش بهره‌وری فرهنگی، حفظ اصالت فرهنگ‌ها و تحکیم ارتباطات سازنده و مطلوب دوجانبه دانست .

او همچنین کسب تجربه برای هنرمندان مشارکت کننده صنایع‌دستی در سطح بین‌المللی نسبت به نوع تقاضای بازار، فروش و آشنایی با بازار، تجار و تولید‌کنندگان صنایع‌دستی کشورهای مختلف و تحقق اهداف بازرگانی صنایع‌دستی با رویکرد صادرات‌محور یکی از مهم‌ترین دستاوردهای حضور در این نمایشگاه برشمرد و گفت: در روز 5 دسامبر غرفه‌‌های هنری جمهوری اسلامی ایران با حضور معاون صنایع‌دستی کشور، رئیس نمایشگاه‌های بین‌المللی آرتیجیانا و سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا افتتاح می‌شود و همایش دوساعته با عنوان «روز ایران» در سالن اجتماعات این نمایشگاه برگزار می‌شود که جلوه دیگری از هنر هنرمندان و صنعتگران ایران زمین و اشاعه فرهنگ و طراحی سبک خانه ایرانی با استفاده از محصولات صنایع‌دستی را به اطلاع مشارکت‌کنندگان می‌رساند.


1396/9/13