معاون رئيس‌جمهوری خبر داد

ارسال محموله اقلام دارویی و پزشکی سازمان ميراث‌فرهنگی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور از ارسال محموله اقلام مورد نیاز آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور از سوی اين سازمان به استان کرمانشاه خبر داد .

به‌گزارش روابط‌عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز چهارشنبه 24 آبان 96 ضمن عرض تسلیت به مردم شریف ایران و خانواده‌های داغدار زلزله اخیر غرب کشور که باعث جان باختن و مصدومیت جمعی از مردم استان کرمانشاه شد، اعلام کرد: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و شرکت‌های تابعه آن از جمله کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در خدمت بازماندگان و آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه خواهند بود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اعزام محموله نیازهای اولیه و کاروان نیروی انسانی امدادی کانون به کرمانشاه، افزود: محموله کمک‌های سازمان و کانون شامل اقلام دارویی، پزشکی، غذایی و دیگر نیازهای اولیه مورد نیاز مصدومین و خانواده‌های آسیب‌دیدگان، عازم کرمانشاه شده و در میان خانوارها توزیع خواهد شد.

او افزود: کاروان اعزامی امدادی کانون نیز شامل خودروهای پشتیبانی و امدادگران کانون جهان‌ردی و اتومبیلرانی بوده که این کاروان در قالب 60 دستگاه خودروی مجهز، نیازهای امدادی آسیب دیدگان را پشتیبانی و برطرف خواهند کرد.

به گفته مونسان، امدادگران مجرب، متخصص و آموزش دیده کانون از بدو زلزله اخیر عازم کرمانشاه شده و همگام با سایر نهادها و سازمان‌های امدادی مشغول فعالیت‌های امدادی و پشتیبانی هستند .

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، شهرستان ماهیدشت را به‌عنوان مرکز کمک‌های سازمان و کانون اعلام کرد و افزود: تمام محموله‌ها و کمک‌های اهدایی سازمان، کانون و کارکنان، از طریق این شهر در میان آسیب دیدگان توزیع می‌شود.

آسیب‌های وارده به آثار تاریخی کرمانشاه قابل جبران، مرمت و بازسازی

معاون رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به اینکه برخی از بناهای تاریخی استان نیز در این حادثه آسیب دیده‌اند، افزود: آسیب‌های وارده به آثار تاریخی کرمانشاه قابل جبران، مرمت و بازسازی بوده و اکیپ‌های فنی این سازمان اکنون در حال بررسی درصد آسیب‌ها و ارائه برنامه راهبردی، برای مرمت این بناها هستند.

مونسان افزود: طبق بررسی‌های اولیه، درصد تخریب بناهایی تاریخی کرمانشاه کمتر از 25 درصد بوده و شاهکار جهانی بیستون و طاق بستان، بازار سنتی و معبد آناهیتا نیز آسیبی ندیده‌اند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در پایان بار دیگر ضمن عرض تسلیت به مردم شریف داغدار خطه غرب کشور تأکید کرد: با عنایت به تأکید دکتر روحانی، رئیس‌جمهوری محترم درباره مدیریت عالی زلزله کرمانشاه و تجمیع مجموعه امکانات دولت و سایر نهادهای عمومی، نظامی و تشکل‌های مردمی، به‌زودی بازسازی نقاط آسیب‌دیده آغاز خواهد شد.


1396/8/24