معرفی هنرهای سنتی ایران در بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی جهان

هنرمندان، صنعتگران و تولیدکنندگان هنرهای سنتی ایران با حضور در نمایشگاه «آرتیجیانا میلان 2017» که از 11 آذر ماه در شهر نمایشگاهی میلان گشایش می‌یابد، صنایع دستی ایران را عرضه و معرفی می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ کشورمان در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی میلان که به مدت 9 روز در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی رو فیرا میلانو در شهر میلان برگزار می‌شود، به عنوان میهمان افتخاری حضور خواهد داشت.

گیوه بافی، رودوزی، معرق و منبت چوب، لباس سنتی، چاپ باتیک، میناکاری، سفال و سرامیک و زیورالات سنتی استان‌های مختلف کشور، محصولات هنری هستند که توسط هنرمندان و شرکت‌های بازرگانی و گردشگری ایرانی، در غرفه ایران در نمایشگاه آرتیجیانای 2017، عرضه خواهد شد.

کانون برای سومین سال پیاپی به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیریت غرفه ایران در این رویداد بین‌المللی که فرصتی مناسب برای معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های ایران در عرصه هنرهای سنتی، صنایع دستی، سوغات و گردشگری به شمار می‌آید را بر عهده دارد.

در نمایشگاه امسال بیش از 3 هزار شرکت کننده به معرفی و فروش و نمایش صد و پنجاه هزار نوع محصولات صنایع دستی از 115 کشور و 5 قاره جهان می‌پردازند.

نمایشگاه صنایع دستی آرتیجیانا میلان نخستین بار در سال 1996 میلادی به منظور تبلیغات محصولات صنایع دستی شروع به کار کرد و هم اکنون یکی از مهمترین رویدادهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در طول 20 سال گذشته محسوب می‌شود .


1396/8/21