نخستین مجمع عمومی کلوپ سافاری استان اصفهان برگزار شد

مجمع عمومی کلوپ سافاری استان اصفهان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار و رئیس، نایب رئیس، خزانه‌دار و دبیر این کلوپ بر اساس آرای ماخوذه از اعضا، انتخاب و معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران: مجمع عمومی کلوپ سافاری استان اصفهان با حضور سخنگوی شورای شهرستان آران و بیدگل، رئیس کلوپ سافاری کانون و ۶۴ نفر از اعضای رسمی این کلوپ در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهرستان آران بیدگل برگزار شد.

در این جلسه، سخنگوی شورای شهر آران و بیدگل با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست، گفت: بدون شک سافاری نقش مهمی را در احیاء و حفظ طبیعت و کمک به گردشگری ایفا می‌کند.

محمد یوسفیان، افزود: در منطقه کویر به ویژه منطقه مرنجاب، تپه‌های شنی در حال حرکت هستند؛ لذا تثبیت شن‌ها و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست از اولویت‌های شورا و مسئولان شهرستان است و ما امید داریم با کمک کلوپ سافاری بتوانیم هرچه بیشتر و بهتر در مسیر حفظ محیط زیست گام برداریم.

شهردار سابق آران و نایب رئیس کلوپ سافاری اصفهان، همگان را در قبال طبیعت مسئول دانست و گفت: ورود به تپه‌های شنی و رمل‌های کویر مستلزم آموزش‌های اصولی است تا نه برای افراد و نه برای طبیعت بکر کویر، آسیبی در پی نداشته باشند؛ لذا باید در این زمینه برنامه‌ریزی اصولی انجام شود.

وی به همکاری و مساعدت با کلوپ سافاری استان اصفهان اشاره کرد و گفت: بدون شک این کلوپ که هدفش مسافرت‌های مسئولانه است و در راستای حفظ محیط زیست تلاش می‌کند، بازوی توانا و اجرایی ما برای فعالیت در این زمینه خواهد بود.

در ادامه، رئیس کلوپ سافاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز گفت: هدف ما در کلوپ‌های سافاری کانون، توسعه آموزش و ترویج سفرهای مسئولانه، کمک به گردشگری، حفظ منابع طبیعی و محیط زیست است.

اکبر فتاحی افزود: از بدو تأسیس کلوپ‌های کانون، کمک به ساماندهی گردشگری و بستر سازی درست برای ورود خودروها به طبیعت به ویژه کویر، از طریق آموزش اصولی از برنامه‌ها و اهداف اصلی ما بوده است.

وی ادامه داد: کمک به رونق اقتصادی مناطق گردشگری، برگزاری کلاس‌های امداد و نجات، برگزاری کلاس‌های آموزشی در راستای گسترش سفرهای ایمن و صدور گواهینامه بین‌المللی رانندگی سافاری، از عمده فعالیت‌های کلوپ‌های کانون به شمار می‌رود.

فتاحی خاطرنشان کرد: تاکنون استان خراسان رضوی و استان اصفهان مجوز رسمی کلوپ سافاری را دریافت کرده‌اند و چند استان در حال آماده سازی برای دریافت این مجوز هستند که از میان آنها می‌توان به کرمان، مرکزی و زاهدان اشاره کرد.

وی در پایان گفت: این کلوپ سافاری که به نمایندگی استان اصفهان در شهرستان آران و بیدگل تشکیل شده، موظف است به مدت 2 سال در زمینه بستر سازی و ساماندهی سافاری در سطح شهرهای استان اصفهان و کمک به جذب گردشگر -با کمک اداره میراث شهرهای استان اصفهان- تلاش کند.

بر اساس آرای به دست آمده در این مجمع که با نظارت بابک نیکنام، نایب رئیس کلوپ سافاری کانون جهانگردی و علی اکبر قندانی، استاد دانشگاه و نایب رئیس شورای شهر آران برگزار شد، حسین انصاری فر به عنوان رئیس و محمد یوسفیان به عنوان نایب رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان انتخاب شدند.

در پایان با واگذاری حق انتخاب به رییس کلوپ، مصطفی عباسی به سمت دبیری و سید حسین ساداتی نژاد به سمت خزانه‌داری منصوب شدند.


1396/8/7