مشارکت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در اجرای طرح ترافیکی اربعین

پنجاه و نهمین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی پلیس راهور ناجا با حضور دستگاه‌های عضو از جمله امداد خودروی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با موضوع هماهنگی اقدامات طرح ویژه ترافیکی اربعین حسینی و نحوه اعزام و به کارگیری اتوبوس‌های شرکت واحد و امداد خودروها برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی: در این نشست مقرر شد طرح ترافیکی ویژه اربعین از 8 آبان ماه آغاز و تا پایان روز 27 آبان ماه در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه و استان‌های همجوار در طول مسیرهای منتهی به مرزهای 4گانه -شلمچه، چزابه، مهران و خسروی- ادامه یابد.

در این نشست مدیر امداد خودروی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات این امداد خودرو در نیمه اول سال جاری ارائه کرد.

رضا قاسمی نیا گفت: تشکیل ستاد مرکزی اربعین در کانون با حضور امداد خودرو، سامانه گردشگری، بسیج، روابط عمومی و نمایندگان استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه و آماده باش تعداد 225 دستگاه خودروی امدادی در استان‌ها و مسیرهای منتهی به مرز عراق، صورت گرفته است.

وی افزود: ارائه خدمات امدادی در استان‌های مرزی، احداث پایگاه‌های امداد جاده‌ای در نزدیکی مرزها، استقرار خودروهای امدادی در طول زمان اجرای طرح در مسیرهای درون و برون شهری، پذیرایی از زائران اربعین حسینی(ع) در کاروانسرای ماهیدشت در کرمانشاه، آمادگی صدور اسناد بین‌الملل (گواهینامه بین‌المللی رانندگی و پلاک ترانزیت) برای دست اندرکاران طرح اربعین حسینی، ارائه خدمات اطلاع‌رسانی سفر و خدمات امداد خودرو به زائرین حسینی از سوی سامانه ملی گردشگری کشور و امداد خودروی کانون با شماره 09629و0216423 و ... از جمله محورهای خدمات دهی در همین ایام به شمار می‌رود.

در پایان نشست یاد شده، از سوی سردار مهری، رییس پلیس راهور ناجا از تلاش‌های نهادها و دستگاه‌های عضو ستاد اربعین از جمله کانون جهانگردی و اتومبیلرانی قدردانی شد.


1396/8/3