رییس پلیس رواهور ناجا در آیین اختتامیه رالی خانوادگی پلیس:

هدف از برگزاری رالی‌ها، کمک به ارتقای فرهنگ ترافیک و گردشگری است

رالی گردشگری خانوادگی پلیس راهور ناجا 14 مهرماه، همزمان با نخستین روز هفته نیروی انتظامی با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛ این رالی صبح دیروز، با حضور سردار مهری، رییس پلیس راهور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، کارکنان و خانواده‌های پلیس راهور ناجا و با شرکت 79 دستگاه خودرو از محل شهرک آزمایش آغاز شد.

مدیر اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با بیان این مطلب گفت: شرکت کنندگان در این رالی یک روزه پس از عبور از اتوبان تهران کرج، بازدید از محوطه مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ مروارید به روستای گردشگری برغان و در ادامه به روستای آتشگاه رسیدند.

سلمان یارمحمدی، افزود: در ادامه مسیر خودروهای شرکت‌کننده وارد جاده چالوس شده و بعد از پشت سر گذاشتن پل عباسی در شهر کرج با رسیدن به کاروانسرای تاریخی شاه عباسی که خط پایان این دوره از رالی خانوادگی پلیس بود، به رقابت خود پایان دادند.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از خودروهای امدادی سبک و سنگین امداد خودروی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به منظور کنترل امنیت و فراهم آوردن رفاه حال شرکت کنندگان خودروهای شرکت کننده را همراهی کردند.

یار محمدی ادامه داد: در این رالی 10 تیم داوری و فنی ثابت و سیار و 2 تیم پشتیبانی، بر عملکرد شرکت کنندگان نظارت داشتند و در پایان بر اساس امتیازهای ثبت شده، در مراسمی با حضور سردار مومنی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی و سردار مهری، رییس پلیس راهور ناجا به 5 راننده و 5 نقشه خوان برتر جوایزی اهدا شد.

در مراسم اختتامیه سومین دوره رالی خانوادگی پلیس، سردار مهری با بیان اینکه هفته نیروی انتظامی امسال با شعار «پلیس برای امنیت و امنیت برای همه» آغاز شده است، گفت: یکی از اهداف برگزاری مسابقات رالی پلیس، کمک به ارتقای امنیت در رانندگی و حفظ جان مسافران است.

رییس پلیس راهور ناجا، افزود: ارتقای فرهنگ ترافیک، اصلاح رفتارهای ترافیکی در سطح جاده‌ها، ترویج فرهنگ گردشگری و لذت بردن از مبدأ تا مقصد سفر، از دیگر اهداف برگزاری رالی خانوادگی پلیس است که موجب می‌شود تا قانونمندی و قانونمداری از کارکنان و خانواده پلیس آغاز شود.

وی یادآور شد: متأسفانه گاهی رانندگان تنها به مقصد فکر می‌کنند در صورتی که باید سفر را از مبدأ آغاز کرد و در مسیر از مواهب طبیعی، جاذبه‌های گردشگری و تاریخی نیز بهره برد.

سردار مهری، خاطرنشان کرد: همین موضوع کمک می‌کند تا فرهنگ رانندگی در کشور اصلاح شده و از شتابزدگی و رفتارهای پرخطر در رانندگی که به بروز حوادث ناگوار می‌انجامد، پیشگری شود.

وی در پایان با قدردانی از تلاش‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ابراز امیدواری کرد تا این رالی بتواند به انتقال فرهنگ ترافیک و گردشگری به جامعه کمک کند.


1396/7/15