معرفی خدمات کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حضور در نمایشگاه «توانمندی‌های روستاییان و عشایر» که صبح امروز 15 دی آغاز ماه به کار کرد، به معرفی خدمات، برنامه‌ها و فعالیت‌های بخش‌های مختلف خود می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی: نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر با حضور استان‌ها و شهرستان‌های کشور، ‌دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، با هدف خدمت‌رسانی به روستاها و مناطق عشایری، موسسات خیریه، تولید‌کنندگان محصولات، صنایع‌دستی و محلی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران بر پا شده است.

علمدار سرپرست روابط عمومی، امور بین‌الملل و آموزش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از نمایش آثار برگزیده جشنواره عکس سفر و ایمنی راه در غرفه کانون خبر داد و گفت: حدود 300 عکاس 1500 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که پس از داوری از بین آنها 57 اثر برگزیده شد. از آن میان 25 اثر مربوط به نواحی خارج از شهر و مناطق عشایری و روستایی بود، که این بخش از آثار به همراه تعدادی از تابلو عکس‌های مرتبط، در این غرفه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی افزود: برای نمایش هرچه بهتر جاذبه‌های روستایی علاوه بر تهیه و پخش کلیپ از اقامتگاه‌های بوم گردی در استان‌های مختلف، لوح فشرده راهنمای گردشگری و راهنماهای مکتوب نیز در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌گیرد. به علاوه تعدادی عکس از رالی گردشگری به مقاصد روستایی همچون روستای تاریخی ابیانه نیز در این غرفه به نمایش گذاشته شده است.

علمدار ادامه داد: علاوه بر این خدمات مربوط به امداد خودرو نیز به بازدیدکنندگان معرفی و کارت اشتراک عادی به صورت رایگان به  بازدیدکنندگان نمایشگاه اهدا می‌شود. همچنین کارشناسان حوزه صدور اسناد و مدارک بین‌المللی رانندگی و خودرو در غرفه کانون حضور دارند و به سوالات علاقه‌مندان و مخاطبان در زمینه روش‌های دریافت گواهینامه بین‌المللی رانندگی و پلاک ترانزیت برای سفرهای خارج از کشور، پاسخ می‌دهند.

وی تأکید کرد: سامانه جامع اطلاع‌رسانی گردشگری کشور که اطلاعاتی نظیر وضعیت راه‌ها، جاده‌ها، اماکن اقامتی، هتل‌ها، مجتمع‌های پذیرایی بین راهی و هر اطلاعاتی که یک گردشگر به آن نیاز دارد را در اختیار مسافران قرار دهد نیز در این نمایشگاه معرفی می‌شود، گردشگران نیز می‌توانند از طریق سامانه 09629 اطلاعات مورد نیازشان را دریافت کنند.

همزمان با ارائه این خدمات برای استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت‌های تاریخی برای مقاصد گردشگری بحث مرمت و احیای کاروانسراها برای اقامت و ارائه خدمات به گردشگران یکی از محورهایی است که از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دنبال می‌شود.

تاکنون مجتمع پذیرایی و گردشگری کاروانسرای عباسی کرج به بهره‌برداری رسیده است. به‌علاوه 2 مجموعه تاریخی حمام سالار سلطانیه و کاروانسرای عباسی ماهی‌دشت نیز مرمت و احیا شد و آماده بهره‌برداری است. 4 کاروانسرای حجت‌آباد وزیر یزد، مهر سبزوار، قدمگاه نیشابور و دیرگچین قم هم در دست مرمت و احیا برای پذیرایی از گردشگران قرار دارد.

گفتنی است که نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر تا 18 دی ماه 1395، همه روزه از ساعت 8:30 تا 16:30 برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.

 


1395/10/15