مونسان در مجمع عمومی سال 95 کانون تأکید کرد:
نگاه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی باید با محوریت رشد و توسعه گردشگری و صنایع‌دستی باشد
برگزاری رالی‌های گردشگری به ‌صورت گسترده از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

مجمع عمومی سال 95 کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مدیرعامل این کانون برگزار شد .

به ‌گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نقل از خبرنگار میراث‌آریا، این نشست با حضور علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، رامین افشاری، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، محمد محب‌خدایی معاون گردشگری و اعضای مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، عصر روز چهارشنبه 13 دی 96 برگزار شد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این نشست گفت: تعیین راهبردها، استراتژی و پروژه‌ها برای ارتقای کانون جهانگردی و اتومبیلرانی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: نگاه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی باید با محوریت رشد و توسعه گردشگری و صنایع‌دستی باشد.

مونسان افزود: کانون باید امدادخودرو را در سطح استانداردهای جهانی دنبال کند و استفاده از استارت‌آپ‌ها در این حوزه را مورد توجه قرار دهد.

معاون رئیس‌جمهور تأکید کرد: برگزاری مسابقات رالی باید به‌صورت گسترده در مسیرهای گردشگری انجام شود.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: اجرای برنامه‌های عملیاتی برای ترویج سفر و سفر ایمن از دیگر برنامه‌هایی است که کانون باید مدنظر قرار دهد.

مونسان با اشاره به اینکه، صنایع‌دستی هم جزو مأموریت‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است که باید با برنامه‌ریزی به آن پرداخته شود، افزود: ارتقای نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به‌صورت متمرکز باید از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان متولی این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی افزود: تولید محتوا و برنامه‌های فرهنگی برای اماکن تاریخی و فرهنگی نیز باید از سوی این کانون انجام شود.

مونسان با بیان اینکه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی می‌تواند در استانداردسازی هتل‌ها نقش ایفا کند، گفت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیازمند اصلاح ساختار است و باید با توجه به ماموریت‌های محول ‌شده این اقدامات انجام شود.

معاون رئیس‌جمهور افزود: استان تهران 300 نقطه گردشگری دارد که کانون می‌تواند با استفاده از امکانات، گردشگری شهری را در تهران توسعه دهد.

صدور 150 هزار سند بین‌المللی در سال 95

رامین افشاری مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در این نشست گفت: 300 نمایندگی کانون در سراسر کشور، خدمات کانون جهانگردی و اتومبیلرانی را ارائه می‌دهند.

افشاری تصریح کرد: در سال گذشته، 150هزار سند بین‌المللی شامل صدور گواهینامه بین‌المللی و پلاک ترانزیت از سوی کانون صادر شده است، همچنین در حال حاضر 1400 امدادگر زیرنظر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با 17 شرکت خودروساز داخلی کشور قرارداد منعقد کرده و امدادرسانی به تولیدات این خودروسازان را بر عهده دارد.

در این نشست برنامه‌ها و اقدامات کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .


1396/10/16