معاون رییس جمهور خبر داد:
رالی گردشگری مشهد تا کربلا اسفند 1396 برگزار می‌شود

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برگزاری رالی گردشگری خانوادگی حرم تا حرم (مشهد کربلا)، 4 تا 7 اسفندماه 1396 در مسیر حرم مطهر امام رضا (ع) تا حرم مطهر امام حسین (ع) با اهدای جوایز نفیس خبر داد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به گفته دکتر علی اصغر مونسان، این رالی به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ج.ا.ا برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مسیر زیارتی و سیاحتی دو کشور ایران و عراق برگزار ‌می‌شود .

رییس مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با بیان این خبر گفت: این مسیر به این دلیل که از کریدورهای پر تردد ترافیکی شناخته می‌شود و سالانه جمع کثیری از مردم دو کشور به قصد زیارت ائمه معصومین از آن عبور می‌کنند، از اهمیت ویژه‌ای در صنعت گردشگری و مناسبات حمل و نقل فیمابین برخوردار است .

معاون رییس جمهور، خاطرنشان کرد: در این رالی علاوه بر تأکید ویژه نسبت به معرفی جاذبه‌های سیاحتی مسیر رالی حرم تا حرم و نگاه دقیق و کارشناسانه در خصوص آموزش ایمنی جاده‌ای، تلاش می‌کنیم با کنترل دقیق و حرفه‌ای، رانندگان را به رعایت قوانین، رانندگی ایمن و ارتقای آستانه صبر و تحمل، ترغیب کنیم .

به گفته دکتر مونسان، سنجش و ارتقای استقامت و پایداری رانندگان در طول مسابقه، جهت یابی، ردیابی و محاسبات دقیق به منظور رسیدن به موقع به مراکز کنترل و در نتیجه کمک به امر ترافیک، آموزش رانندگی صحیح و مطمئن با اجرای کلیه قوانین راهنمایی و رانندگی، تعميرات اتومبیل با حداقل امکانات و حداقل زمان در حین مسابقه، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و سنت‌های مردم بومی مناطق مختلف کشور و سرعت انتقال و تصمیم‌گیری به موقع برای پیشگیری از حوادث و تصادفات از جمله مهمترین اهداف برگزاری رالی یاد شده است .

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: رالی حرم تا حرم روز جمعه 4 اسفند ماه با شرکت 50 دستگاه خودرو از حرم مطهر امام رضا (ع) در شهر مشهد آغاز شده و پس از طی حدود 2 هزار کیلومتر با عبور از شهرهای سمنان، بروجرد، ایلام و مهران، 7 اسفندماه در شهر کربلا، مقابل حرم مطهر امام حسین (ع) به پایان خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: پس از پایان رالی به خودروی اول تا ششم به ترتیب، 8، 6، 5، 4، 3، 2 و نفرات هفتم تا دهم یک میلیون تومان جایزه نقدی و به 10 نفر نیز به قید قرعه لوازم خانگی شامل یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز و ... اهدا خواهد شد.

رییس مجمع کانون، با اشاره به نامگذاری دهه اخیر با عنوان «دهه اقدام برای ایمنی راه‌ها» از سوی سازمان ملل متحد و ابلاغ فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) به کانون‌های عضو این فدراسیون در سراسر جهان، ابراز داشت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برنامه‌های خاصی را پیرامون ایمنی جاده و سفر در کشور آغاز کرده که امید می‌رود با همکاری و هماهنگی سایر ارگان‌ها و نهادهای دخیل در خصوص امنیت جاده‌ای، شاهد سفری ایمن در محورهای مواصلاتی باشیم.

دکتر مونسان افزود: متأسفانه به‌ دلیل عدم توجه رانندگان به توصیه‌های ترافیکی و عدم دقت و توجه به علائم راهنمایی نصب شده در جاده‌ها و سایر علل، سالانه جمعی از هم وطنانمان در این مسیر جان خود را از دست داده و یا دچار ضایعات غیرقابل جبران می‌شوند .

رییس مجمع کانون با تاکید بر نقش محوری فرهنگ و آموزش در کاهش حوادث جاده‌ای ابراز داشت: کانون در همین راستا برنامه‌های خاصی را در خصوص مباحث آموزشی با محوریت رالی و نمایشگاه های خودرویی تدارک دیده است .

علاقه‌مندان به شرکت در این رالی می‌توانند 10 دی تا 20 بهمن ماه با مراجعه به وب سایت رسمی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نشانی www.taci.ir ثبت نام کنند .


1396/10/11