« آئین نامه »
«دستورالعمل شرکت در تورهای سافاری کانون»

1- حفظ شئونات اسلامي و اخلاقی الزاميست.
2- مسئوليت خودرو، لوازم داخل آن و سرنشينان به عهده راننده خودرو مي باشد.
3- رالی تورهاي (سافاري) كانون به هيچ عنوان جنبه ورزش نداشته و رعايت كليه قوانين راهنمايي و رانندگي در تمام مراحل الزاميست.
4- همراه داشتن گواهينامه رانندگي جهت راننده و مدارك شناسايي معتبر براي همه شركت كنندگان اعم از راننده و همراهان و همچنين مدارك شناسايي خودرو و بيمه شخص ثالث الزاميست.
5- شركت كنندگان موظف هستند راس زمان تعیین شده در محل استارت حاضر شده و طبق برنامه زمانبندي مندرج در نقشه و شرح سفر حركت نمايند.
6- تمام توقف ها در طول مسير فقط در نقاط تعيين شده انجام مي شود و در صورت بروز موارد اضطراري با هماهنگي با مسئول گروه امكان پذير مي باشد.
7- كليه خودروها مي بايست داراي بيمه نامه و برگ معاينه فني بوده و داشتن بيمه بدنه توصيه مي گردد.
8- مسئوليت تصادف و سوانح رانندگي اعم از جاني و مالي در طول مسير رالی بر عهده شركت كنندگان بوده و مسئولين تعهدي در اين خصوص ندارند. بديهي است همكاري هاي لازم در حد امكان براي رفع مشكلات در خصوص موارد ذكر شده از طرف مسئولين انجام خواهد شد.
9- در صورت وجود هر گونه نقص در هر يك از خودروها، از شركت آن در رالي جلوگيري بعمل خواهد آمد.
10-کلیه خودروها می بایست به کپسول آتش نشانی،کیف کمک های اولیه و مثلث احتیاط مجهز باشند.
11- استفاده از کمربند ایمنی در طول مسیر چه در جاده و یا خارج از جاده برای راننده و نقشه خوان اجباری می باشد.
12- همراه داشتن لوازم شخصی در رالی تور( سافاری ) بسته به نوع سفر به عهده شرکت کنندگان و همراهانشان می باشد مانند (چادر ، کیسه خواب، لباس مناسب، زیرانداز و...)
13- شرکت کنندگان موظف می باشند فقط تمامی برچسبهایی را که ستاد برگزاری در اختیار آنها قرار می دهد بر روی اتومبیلهای خود نصب نموده و از شرکت خودروهایی که دارای بر چسبهای غیر مجاز و رنگ آمیزی و نقاشی بدون هماهنگی با ستاد باشد جلوگیری بعمل خواهد آمد.
14- هماهنگی در کلیه مراحل سفر الزامیست.
15- با احترام به نکات فرهنگی بسته به نوع منطقه و همچنین رعایت مسائل زیست محیطی اعم از دفع زباله، عدم لطمه زدن به پوشش گیاهی وعدم ایجاد آلودگی صوتی و... الزامیست.
16- همراه داشتن تجهیزات تکمیلی و یدکی خودرو به علت ورود به مناطق خارج جاده ای الزامیست.
17- عدم توجه به تذکرات مسئولین ستاد اجرایی سبب حذف شرکت کننده در هر نقطه و هر زمان از سفر خواهد گردید.
18- كليه شركت كنندگان اعم از راننده و همراهان تحت پوشش بيمه حوادث خواهند بود.
19- تمامي مسيرها قبلاً توسط تيم فني كانون جهانگردي و اتومبيلراني بازرسي و برداشت شده است و از امكان تردد در مسیر اطلاعات لازم و كافي به دست آمده که در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت ولي چنانچه به دليل عوامل مختلف طبيعي يا غير طبيعي برگزاري رالي تور در مسيرهاي اعلام شده مقدور نباشد، هيئت اجرايي مجاز به تغييير مسير و محل توقف و زمانبندي ها مي باشد.
 


 
     

 
دسترسی سریع
       
       
       
       
         

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران،محفوظ می باشد، هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد