معرفی ظرفیت‌های گردشگری ايران در نمايشگاه بين‌المللي JATA 2017

نمايشگاه بين‌المللي گردشگري JATA ، 31 شهریور ماه با حضور نمايندگان و فعالان صنعت گردشگري و صنایع دستی کشورمان در مرکز نمايشگاه‌هاي بين‌المللي توکيو Tokyo Big Sight آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومي کانون جهانگردي و اتومبيلراني: غرفه ایران که طرح کلی آن اقتباسی از ارگ تاریخی بم است با حضور و سخنرانی رضا نظر آهاري، سفير جمهوري اسلامي ايران در ژاپن و مرتضی حاجي، مدير عامل كانون جهانگردی و اتومبیلرانی گشایش یافت.

همزمان با روز نخست برپایی نمایشگاه، غرفه کشورمان مورد توجه و استقبال گسترده بازدیدکنندگان به ویژه هیأت نمایندگان مجلس کشور ژاپن قرار گرفت.


امسال در غرفه‌ای که کانون به نمایندگی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در نمايشگاه بين‌المللي گردشگري جاتا برپا کرده است، هنرمندان صنایع دستی کشورمان به صورت زنده به خلق آثار هنری و تولید صنایع دستی می‌پردازند.

همچنین نمایندگان اکوتوریسم قشم، استان کرمان و آژانس‌های مسافرتی و گردشگری ایران نیز با توزیع اقلام تبلیغاتی و برگزاری نشست‌های تخصصی، خدمات خود و جاذبه‌هاي گردشگري کشورمان را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنند.

در این دوره از نمایشگاه، براي نخستین بار سميناري به منظور معرفي ايران با تلاش عباسعلی امامیه، نماينده اطلاع رساني گردشگري ایران در ژاپن برگزار و با استقبال شرکت کنندگان مواجه شد.

نمايشگاه بين‌المللي گردشگري JATA يکي از معتبرترين نمايشگاه‌هاي مرتبط با صنعت گردشگري در سطح جهان و بزرگ‌ترين رويداد جهانگردي قاره آسيا به شمار مي‌آيد که تلاش دارد علاوه بر آشناسازي ژاپني‌ها با توانمندي‌هاي گردشگري جهان، اين کشور را به عنوان مقصدی بالقوه به ساير طرف‌هاي خارجي معرفي کند.

نمايشگاه جاتا به دليل شمار زياد شرکت‌کنندگان و بازديدکنندگان، محلي مناسب براي مذاکره و رايزني ميان آژانس‌ها، نهادها و شرکت‌هاي مرتبط با صنعت گردشگري و جهانگردي در سطح داخلي و بين‌المللي است و همين موضوع لزوم حضور کشورمان در اين نمايشگاه براي جذب گردشگران خارجي به ايران را دوچندان می‌کند.

این نمایشگاه که از 31 شهریور ماه افتتاح شده پس از 4 روز برپایی، به کار خود پایان خواهد داد.


1396/7/1