هنرهای سنتی ایران در نمایشگاه بین المللی سوغات و هدایای مسکو

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی سوغات و هدایای مسکو Gift Expo 28 شهریور ماه با حضور هنرمندان ایرانی و عرضه هنرهای سنتی کشورمان در مجتمع نمایشگاه‌های روسیه آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ در این نمایشگاه که تا 31 شهریور ماه ادامه خواهد داشت، هنرمندان حاضر در غرفه ایران به ارائه محصولات متنوعی همچون قلم کاری، فیروزه کوبی، سوزن دوزی، میناکاری، خاتم کاری، تراش سنگ‌های نیمه قیمتی، نساجی سنتی، زیورآلات، آبگینه و نگارگری می‌پردازند.

در ساعات آغازین از نخستین روز نمایشگاه، میرمحمد صادقی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو ضمن بازدید از غرفه ایران با هنرمندان حاضر در این رویداد فرهنگی به گفت و گو و تبادل نظر پرداخت و حضور ایران را گامی مثبت در کسب تجربه و برقراری ارتباط با مخاطبین روسی برشمرد.

در طول برگزاری نمایشگاه یاد شده، هنرمندان ایرانی در رشته‌های قلم زنی و نگارگری به صورت زنده به تولید محصولات خود و عرضه به بازدیدکنندگان می‌پردازند.

نمایشگاه بین المللی سوغات و هدایای مسکو Gift Expo یکی از پروژه های نمایشگاهی تخصصی بین المللی اروپای شرقی است که دو مرتبه در سال و طی ماه های مارس و سپتامبر در کشور روسیه برگزار می‌شود. این نمایشگاه فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات تخصصی حرفه‌ای و همچنین ارتباط و مذاکرات تجاری است.

ایجاد ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان، خریداران و توزیع‌کنندگان را می‌توان از جمله اهداف این نمایشگاه برشمرد.

در بیست و نهمین دوره نمایشگاه سوغات و هدایای مسکو کشورهای نپال، چین، روسیه، ایران، لیتوانی، ترکیه، اکراین، بلاروس، سنگال و هند کشورهای حضور دارند.

1396/6/29