رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در بازدید از شهر چنگدوی چین:

گردشگران چینی می‌توانند در فرودگاه ویزای سه‌ماهه دریافت کنند

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشورمان در بازدید از شهر چنگدوی چین گفت: پروازهای مستقیم بین ایران و چین رو به افزایش است و در حال‌ حاضر شهروندان چینی می‌توانند از شانگهای و پکن به‌طور مستقیم به ایران پرواز کنند و انتظار می‌رود گزینه‌های بیشتری در آینده اضافه شود.

به‌گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نقل از خبرگزاری میراث‌آریا، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ــ که برای شرکت در بیست‌ودومین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری به چین سفر کرده است ــ جمعه 24 شهریور با اعلام این خبر افزود: ما علاقه‌مندیم که با ارائه ویزای فرودگاهی سه‌ماهه، چینی‌های بیشتری به ایران سفر کنند.

مونسان اظهار کرد: این اولین ‌بار است که از شهر زیبای چنگدو بازدید می‌کنم. متأسفانه بیشتر زمان من در نشستها و جلسات سپری شده و دوست داشتم که می‌توانستم زمان بیشتری را صرف بازدید از شهر کنم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: ایران در طرح ابتکاری "یک کمربند یک جاده" کشور مهمی محسوب می‌شود. ما دارای منابع گردشگری فراوان و منحصر‌به فردی هستیم. هر سال حدود 70هزار شهروند چینی از ایران بازدید می‌کنند که بیشتر آن‌ها اهداف کاری و تجاری دارند.

علی‌اصغر خاجی، سفیر ایران در چین، نیز برگزاری موفقیت‌آمیز بیست‌ودومین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری را تبریک گفت و افزود: این مجمع بسیار عالی برگزار شده است.


1396/6/25