با مشارکت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی:

رالی صلح تهران-سردشت استارت خورد

اين مسابقه با حضور بیش از 100 نفر از جانبازان قطع نخاع، گردني، قطع عضو و شيميايي در محل پارک پردیسان کلید خورد.


به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، اين رالي در تاريخ 7 تيرماه همزمان با سي امين سالگرد بمباران شيميايي سردشت،  با شرکت بیش از 30 خودرو از محل پارک پرديسان تهران آغاز شده  و در ادامه روز پنج‌شنبه 8 تيرماه به سردشت مي‌رسد، همچنين 6 نفر از بازماندگان بمباران اتمي شهر هيروشيماي ژاپن نيز در روز دوم مسابقه به ساير شرکت‌کنندگان ملحق شده و به صورت نمادين در اين رالي حضور خواهند داشت .

شرکت کنندگان با خودروهاي خود بهمراه خانواده‌هايشان 7 تيرماه پس از عبور از ساوه، فامنین و گذشت مسافت 480 کیلومتری به همدان رسيده و پس از يک شب اقامت، روز 8 تير با پشت سرگذاشتن سنندج، سقز، دیواندره و بانه، در مسیری به طول 500 کیلومتر در سردشت استان آذربايجان غربي به مسابقه پايان مي‌دهند .

در این مسابقه 8 تیم ثابت و 2 تیم سیار داوری، بهمراه 2 تیم تصویربردار و خبرنگار شرکت کنندگان را همراهی می کنند.

در پایان، پس از محاسبه امتیازات از سوی تیم های کنترل، طی برگزاری مراسمی در محل یادمان شهدای شیمیایی سردشت با حضور جمعی از مردم و مسولین این شهر به 5 شرکت‌کننده برتر لوح سپاس و جوایز نقدی اهدا خواهد شد.


گفتني است بنياد شهيد و امور ايثارگران، انجمن حمايت از قربانيان سلاح‌هاي شيميايي، انجمن دفاع از حقوق مصدومين شيميايي سردشت و موزه صلح تهران در برگزاري اين رالي با کانون جهانگردي و اتومبيلراني همکاری دارند.


1396/4/7