رالی گردشگری خودروهای دو دیفرانسیل در بروجرد پایان یافت

کلوپ سافاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، 11 و 12 خرداد ماه، رالی تور خانوادگی خودروهای دو دیفرانسیل را در مسیر تهران- بروجرد برگزار کرد .

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ این رالی با شرکت 26 خودروی عضو کلوپ سافاری کانون و از مقابل پیست کارتینگ پرند در ابتدای جاده ساوه، آغاز شد.

شرکت‌کنندگان پس از پشت سر گذاشتن ایستگاه­ های کنترل، عبور از جاده‌ها و مسیر‌های آسفالته و خاکی تهران، سد ساوه، تفرش، جفتان، ارزمند، اسفندان، فرمهین، خنداب و ملایر به خط پایان این رقابت در هتل بین ­المللی زاگرس شهر بروجرد رسیدند.

مدیر اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با بیان اینکه آشنایی عموم طبیعت گردان با مناطق کمتر شناخته شده ایران از جمله اولویت­ ها و اهداف برگزاری رالی ­ها از سوی این کانون به شمار می­ رود خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن، آشنایی بیشتر اعضای کلوپ با فنون نقشه خوانی ارتقای توانایی و مهارت رانندگان در عبور از مسیرهای خاکی، آبی و ... از دیگر اهداف برگزاری این رالی تور است.

سلمان یارمحمدی در ادامه تأکید کرد: این رالی به هيچ عنوان مسابقه سرعت نبوده و ملاك برگزيده شدن در آن نحوه صحیح نقشه‌خواني، مسيريابي و رانندگي درست و اصولي بود. به طوری که انجام هرگونه حرکات خطر آفرین در رانندگی همچون سرعت غير مجاز، سبقت غير مجاز، حركات مارپيچ و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی براي شركت‌كنندگان امتياز منفي در پي داشت.

وی در خصوص نحوه برخورد مردم در شهرها و روستاهای مختلف در مواجهه با خودروهای شرکت کننده در رالی، گفت: هموطنانمان در شهرها و مناطق مسیر برگزاری رالی، مشتاقانه به تماشای عبور خودروها نشستند و از این اقدام فرهنگی استقبال کردند.

مدیر اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ادامه داد: بیشتر جوانان شهرهای مختلف خواهان عضویت در کلوپ­ه ای اتومبیلرانی کانون و اطلاع از نحوه شرکت در فعالیت­ های اتومبیلرانی بودند.

لازم به ذکر است که علاقه­ مندان به عضویت در کلوپ خودروهای بیابانی (دو دیفرانسیل) کانون جهانگردی و اتومبیلرانی می‌توانند با شماره تلفن‌های 66755567 (021) تماس حاصل کنند .


1396/3/13