معاون رئیس‌جمهوری:

راه ثبات و امنیت کشور، از صندوق‌های رأی می‌گذرد

معاون رئیس‌جمهوری گفت: یکی از مهمترین اقداماتی که همیشه در ایران توانسته تعجب جهان را برانگیزد، مشارکت مردم ایران در انتخابات، یعنی وجه مشارکت مردمی در تعیین سرنوشت خود است.

به‌گزارش میراث‌آریا به ‌نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دوشنبه ۲۵ اردیبهشت با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از این خبرگزاری تاکید کرد: این بحث همان وجه مشارکت مدنی در تعیین سرنوشت است که مردم با تمام محدودیت‌ها و مشکلاتی که در هر زمان احساس کرده‌اند، اما ارتباط با صندوق رأی را قطع نکرده‌اند و همیشه به‌عنوان کسانی که می‌خواهند در انتخاب سرنوشت خود سهیم باشند، حضور داشته‌اند.

او این را یکی از ویژگی‌های بارز ملت ایران دانست و بیان کرد: مردم ایران قدر نظام و انقلاب را می‌دانند و اطلاع دارند که اگر بخواهیم ثبات و امنیت داشته باشیم، مسیر آن از طریق صندوق‌های انتخابات می‌گذرد و به هر میزان که این مشارکت افزایش پیدا کند، نگاه دنیا نسبت به تعامل با ایران متفاوت‌تر خواهد بود.

احمدی‌پور با تأکید بر اینکه ایران امن و باثبات است، افزود: این امنیت و ثبات همراه با مشارکت سیاسی در تعیین سرنوشت می‌تواند ادبیات دنیا را با ایران دچار تغییر کند.

معاون رئیس‌جمهوری ادامه داد: فکر می‌کنم ایران شایسته ادبیاتی همراه با تکریم است که مبتنی بر میزان حضور افراد، برای رقم زدن سرنوشت‌شان است. هر میزان این مشارکت افزایش پیدا کند، جایگاه آن در سطح منطقه و جهان ارتقا می‌یابد و از نظر منزلت بین‌المللی و سیاسی رشد پیدا می‌کند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه ما واقعا ثابت کردیم یک مجموعه ملت به‌هم پیوسته‌ایم که در تمام روزهای سخت کنار هم بوده‌ایم افزود: ما همیشه حاضر شده‌ایم تا برای آینده این کشور، وقت بگذاریم و سرمایه‌گذاری کنیم و در واقع هر نوع کمکی که نیاز باشد، انجام دهیم.

او گفت: شاید ۲۹ اردیبهشت ۹۶ جزو روزهای سختی باشد که نیاز به مشارکت بیشتری دارد تا بتوانیم مسیری را که داریم برای آینده این نظام و کشور ترسیم کنیم، مسیری که رو‌ به ‌رشد است.

احمدی‌پور در بازدید از بخش‌های مختلف این خبرگزاری در سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به سوالات خبرنگاران ایسنا پاسخ داد.


1396/2/26