رحمانی‌موحد:

برجام در تداوم اطمینان مردم جهان برای سفر به ایران موثر است

کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری سال 2017 به میزبانی ایران از 6 تا 18 بهمن ماه با حضور 411 راهنمای گردشگری داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نقل از خبرگزاری میراث آریا (chtn) نشست هم اندیشی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران-2017 با حضور مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری، مدیران کل میراث فرهنگی استان‌های همدان، زنجان، یزد، اصفهان و فارس به عنوان میزبانان راهنمایان گردشگری و جمع کثیری از راهنمایان گردشگری سراسر کشور در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در این نشست با اشاره به اینکه امروز تلاش‌هایی که در راستای برگزاری این کنوانسیون صورت گرفته به ایستگاه پایانی خود رسیده است، گفت: برگزاری این کنوانسیون با این حجم از همبستگی ملی و حضور تمامی دستگاه‌ها اتفاق بسیار بزرگی است.

وی ادامه داد: برگزاری این کنوانسیون در دوره‌ای که شاهد تحقق برجام هستیم، تاثیر بسیاری در تداوم اطمینان خاطر مردم جهان و همچنین معرفی ظرفیت‌های بی نظیر کشورمان به دنیا خواهد داشت.

معاون گردشگری با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری خوب، مطمئن و آرام این کنوانسیون، تصریح کرد: برگزاری این کنوانسیون یک لطف بزرگ الهی است که همه ما در اجرای درست آن، مسئولیت‌های بزرگی خواهیم داشت.

رحمانی موحد ادامه داد: برگزاری کنوانسیون با حضور بیش از 300 راهنمای خارجی، یک تمرین بزرگ و جدی است که مسئولیت‌های ما را برای حفاظت و حراست از دستاوردهای این برنامه چندین برابر افزایش می‌دهد، راهنمایان گردشگری 45 کشور جهان دو هفته در کشور ما حضور خواهند داشت و ما باید تلاش کنیم تا با تلاش و توجه کافی، بهترین اقدامات را به انجام برسانیم.

وی گفت: این راهنمایان بی شک پس از بازگشت به کشورهایشان تا مدتها از سفر به ایران صحبت خواهند کرد و ما باید تلاش کنیم تا آنها با تجربه مهمان نوازی و انسانیتی که از ایران‌ها می‌بینند، خاطرات خوبی را با خود همراه داشته باشند.

معاون گردشگری در ادامه از همه کسانی که در راستای اجرای هر چه بهتر این کنوانسیون تلاش می‌کنند، تشکر کرد و گفت: دعوت و تاکید می‌کنم که این برنامه ملی است و هیچ کس نباید با این برنامه ملی قهر کند، همه باید تلاش کنیم تا ارزش‌های والای میهمان نوازی و فرهنگ این مرز و بوم را به جهانیان عرضه کنیم.


1395/10/8