با حضور مدیر عالم کانون جهانگردی و اتومبیلرانی

نشست هم اندیشی حضور نمایندگان ایران در نمایشگاه فیتور 2017 برگزار شد

نشست هم اندیشی، جانمایی غرفه‌ها و تشریح و بررسی برنامه‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و دیگر نمایندگان صنعت گردشگری ایران در سی و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا، 24 آذرماه 1395 برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرنی جمهوری اسلامی ایران: در این نشست که در سالن کنفرانس کانون برگزار شد، نحوه حضور و برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه، روش‌های تبلیغات موثر، تقسیم بندی بخش‌ها و فضاها، موقعیت جغرافیایی غرفه تخصیص یافته به نمایندگان صنعت گردشگری ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در نشست هم‌اندیشی حضور ایران در نمایشگاه فیتور، ابراهیم رضایی بابادی، مدیر عامل و عبادرضا اسلامی، مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، رستمی، نماینده مدیر کل بازاریابی و تبلیغات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مدیران، نمایندگان و دست‌اندرکاران برپایی غرفه ایران در نمایشگاه فیتور 2017 حضور داشتند.

رضایی بابادی، در این نشست با اشاره به اهمیت حضور موثر در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری در دوره حاضر گفت: حوزه گردشگری به ویژه در دوران خاصی که در آن حضور داریم، به دلیل نقشی که در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور ایفا می‌کند، بسیار با اهمیت و ویژه است.

وی افزود: از اینرو کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توان زیادی را برای حضور در نمایشگاه‌ها گذاشته و بیش از چهار ماه است که در زمینه برپایی این نمایشگاه تمرکز و کار شده است.

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، ادامه داد: امیدواریم با همکاری دیگر دست‌اندرکاران بتوانیم به رونق بیش از پیش گردشگری کشور به ویژه گردشگری ورودی کمک کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم بتوانیم از ظرفیت فکر، دانش و تجربیات فعالان گردشگری کشور بهره برده و به تدریج نقش خود را کم رنگ و نقش شما را پررنگتر از سابق کنیم.

عبادرضا اسلامی، مدیر گردشگری و صنایع دستی کانون نیز با بیان اینکه این نشست با هدف هم‌گرایی و همفکری میان شرکت کنندگان در نمایشگاه فیتور 2017 برگزار شد، گفت: در غرفه امسال که با بیش از 300 متر مساحت در همسایگی غرفه‌ کشورهای پرتغال و مصر قرار دارد، برنامه‌های مختلفی شامل؛ مراسم شب ایرانی، نشست‌های تخصصی و عمومی، اجرای زنده موسیقی سنتی و محلی، کارگاه ساخت صنایع دستی، مسابقه بازی کامپیوتری جاذبه‌های تاریخی ایران و ... برگزار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد با تجربیاتی که طی سال‌های گذشته به دست آمده است، ایران، بهتر و موثرتر از سال‌های گذشته در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا حاضر شود.

در پایان این نشست بین شرکت کنندگان در نمایشگاه برای ترتیب استقرار در غرفه‌های نمایشگاه فیتور 2016 قرعه کشی انجام شد.

یادآور می‌شود؛ شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری ایران دوستان، آیتو، ایوار (اسرا پرواز)، شیده شیراز، راه تمدن پارسیان کیش، ساحل آفتاب، ایران تراول ال اس، مارکو پولو، ارس، ماهور گشت یزد، ارگ جدید، سپهرداد سیر، پردیسان گشت، آدینه تراول، اسپیلت البرز، آریا دخت گشت نوین، ارگ جدید، لوءلوء پرواز، شرکت ایرانگردی و جهانگردی آزادی، شرکت سرمایه‌گذاری و جهانگردی و شرکت خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی سفرهای علاء‌الدین، از فعالان صنعت گردشگری کشورمان هستند که به منظور معرفی ظرفیت‌های بخش سرمایه‌گذاری و گردشگری ایران در این نمایشگاه حاضر خواهند بود .

نمایشگاه فیتور یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های توریسم در بازار آمریکای لاتین، اسپانیا، پرتغال، آفریقا و آسیا است و به نوعی نقطه مرجع توریسم دنیا برای متخصصان حوزه گردشگری و نمایشگاه تجاری پیشرو برای بازارهای داخلی و خارجی آمریکا به شمار می‌رود .

این نمایشگاه، فضای تجاری مناسبی برای حضور، ‌گردهمایی و ملاقات آژانس‌های گردشگری، گردانندگان تور، هتل‌ها، مشاوران و کارشناسان توسعه گردشگری و سایر فعالان گردشگری و توریسم جهانی است که هر ساله با برنامه‌های متنوع در آن حضور می‌یابند .

فیتور 2017 شامل کنفرانس‌ها و سمینارهایی به منظور رفع مشکلات و توسعه صنعت گردشگری خواهد بود .

لازم به ذکر است که سی و هفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا به مدت 5 روز و از 18 تا 22 ژانویه 2017 برابر با 29 دی تا 3 بهمن ماه 1395در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مادرید برگزار خواهد شد .


1395/9/24